VE: Reimaa, Vallo – regionaalminister

IRL võtab Reimaalt ministrikoha

17.01.2008 11:49Mirjam Mäekivi, Postimees.ee
Martti Kass, Postimees.ee 

Laar: Reimaa pole ministrina suurt midagi teinud! Läbivalt täiendatud!
Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kavatseb kutsuda ametist tagasi regionaalminister Vallo Reimaa.

 
Vallo_Reimaa.jpg:
Regionaalminister Vallo Reimaa
Foto: Mihkel Maripuu

Pühapäeval toimuval IRLi volikogul on Reimaa tagasikutsumine üks päevakorrapunkte, kinnitas Postimees.ee’le erakonna esindaja.

IRLi juhi Mart Laari saadetud kirjast erakonnakaaslastele selgub, et partei juhtkond ei ole juba pikemat aega rahul Reimaa tegevusega.

«Tunnustades seda, et ministri tegevus pole pälvinud avalikkuse negatiivset tähelepanu, leidis eestseisus, et paljuski tuleneb see sellest, et minister pole üldse suurt midagi teinud. Kaheksa kuuga pole minister suutnud valitsusest isegi läbi viia seadust, millega tema ametikoht avaliku halduse ministrina luuakse,» põhjendas Laar.

Samuti heidetakse Reimaale ette, et väga aeglane on olnud edenemine e-valitsuse alal, koalitsioonilepingus lubatud elektri ja veeta elanike olukorra parandamiseks lubatud summade reaalseks kasutamiseks on käivitamisel vaid esimene pilootprojekt ning aeglane ja vastuoluderohke on edasiliikumine kodanikeühiskonna arendamisel.

Laar märkis, et Reimaa peamine tähelepanu on olnud pööratud haldus-regionaalse reformi teostamisele, mis on paraku samuti ummikusse jõudnud, kuna üks koalitsioonipartner pooldab jätkuvalt kaheastmelist omavalitsust, Reformierakond Rein Langi isikus on aga käinud välja idee maavalitsused kaotada.

Postimehe andmetel otsustas Reimaa ühise nõupidamise järel ametist tagasi astuda, millest ka eestseisust teavitati. Järgmisel päeval võttis aga Reimaa lubaduse tagasi.

Samal päeval tegid IRLi eestseisus ja fraktsioon Vallo Reimaale ettepaneku ametist tagasi astuda. IRLi põhikirja järgi otsustab ministri tagasikutsumise erakonna volikogu, mis toimub sel pühapäeval.

Laar nentis, et kuna tema oli üks neist, kes kutsusid Vallo Reimaad ministri kohale, langeb suur osa vastutusest toimunu eest ka talle.

«Erakond seadis Vallo Reimaa väga suure väljakutse ette ega arvestanud tema nappi poliitilist kogemust. Ilmselt ei suutnud me ka ministrit piisavalt tema töös juhendada. See ei saa aga õigustada ametis jätkamist,» kirjutas ta.

«Ministri õpipoisiaeg ei saa lõputult kesta. Tegemist on IRL jaoks ülimalt olulise alaga, me ei saa seda kohta täita ministriga, kelle tegevus ei tekita kellelegi küll probleeme, kuid ei too samas mingeid tulemusi.»

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.