VE: rongiõnnetus Auveres

Moskva rongiga juhtus õnnetus

 

www.DELFI.ee
8. juuli 2004 7:37

Neljapäeva hommikul põrkas Ida-Virumaal Auvere raudteeülesõidul kütuseveok kokku Moskva-Tallinn reisirongiga, esialgsetel andmetel hukkus õnnetuses üks ja sai vigastada paar inimest.

Neljapäeval kell 05:39 sai Ida-Eesti Häirekeskus teate reisirongi ja kütuseveoki kokkupõrkest Ida-Virumaal Vaivara vallas Auvere küla raudteeülesõiul. Kokkupõrke tagajärjel paiskus vedur rööbastelt välja ning kukkus külili. Samuti jooksid rööbastelt maha kolm reisivagunit, ent need jäid püsti, teatas Delfile päästeameti pressiesindaja.

Õnnetuses hukkus veokis kaasreisijana viibinud naisterahvas, veokijuht toimetati raskete vigastustega haiglasse. Õnnetuses sai kergemaid vigastusi ka veduris viibinud mehhaanik. Teine veduris olnud töötaja pääses vigastusteta hüpates sõidukist välja. Sündmuskohale saabunud kiirabi andis paarile inimesele esmaabi. Rongis viibinud inimestest keegi haiglaravi ei vajanud. Kokku viibis rongis õnnetuse hetkel 149 inimest. Reisijad toimetati sihtpunktidesse bussidega.

Kokkupõrke tagajärjel paiskusid vedur ja veoauto raudteeülesõidust umbes 200 meetri kaugusele. Veoki järelhaagiseks olnud kütusetsistern paiskus ülesõidukoha juures olevasse kraavi, rullus üle katuse ning hakkas lekkima. Sündmuskohale saabunud päästetöötajad hoidsid ära kütuse süttimisohu ning peatasid lekke.

Veoki järelhaagises oli umbes 20 tonni põlevkiviõli, millest lekkis välja hinnanguliselt umbes üks tonn. Lekkis ka kummuli paiskunud vedur. Kokku võib kahest lekkest olla mahavalgunud kuni kaks tonni kütust. Praeguse seisuga on nii veduri kui tsisterni lekkekohad suletud ning oodatakse varuveokit, mille tsisterni allesjäänud põlevkiviõli ümber pumbata.

Otsesed päästetööd on lõpetatud. Sündmuskohal teostavad töid taastusrong ning Eesti Raudtee spetsialistid. Päästetöötajad tegelevad taastustööde julgestamisega. Taastusrongi ülesandeks on raudtee puhastamine ning rongiliikluse taastamine. Sündmuskohale oodatakse ka kraanat, mille abil rööbastelt välja jooksnud reisivagunid ning vedur minema toimetada.

Auvere ülesõit on jätkuvalt nii rongi- kui autoliikluseks suletud, samuti on avalikuks liikluseks suletud terve lõik Auvere-Hiiemetsa teel. Sündmuskohal hindavad olukorda ka päästeameti peadirektor Mati Raidma ja peadirektori asetäitja Ain Karafin.

 www.DELFI.ee 
Moskva rongi ja kütuseveoki kokkupõrge

Foto Oleg Shvedov Foto Oleg Shvedov Foto Oleg Shvedov
Foto Oleg Shvedov Foto Oleg Shvedov Foto Oleg Shvedov
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.