VE: rööbasbuss

Rööbasbussid võivad Lõuna-Eestis sõitma hakata juba 2006. aastal
10.11.2004 11:34

Jõgeva maavanema Aivar Koka idee käivitada Jõgevamaad läbival raudteel inimeste mobiilsuse tõstmiseks rööbasbusside liiklus võib laieneda teiste maakondade huvist lähtudes kogu Lõuna-Eestis.
Hetkel on Jõgeva maavalitsus alustanud läbirääkimisi Edelaraudteega, teatas maavalitsuse pressiesindaja.

Edelaraudtee hinnangul on rööbastranspordi kasutamine mõistlik, kui inimeste arv tunnis mingil lõigul on vähemalt 300 inimest.

“Seega on enne investeeringute tegemist vajalik läbi viia nõudlusuuring, mille tulemusena määratakse vajadus ja transpordiliik igale teelõigule,” sõnas Edelaraudtee juht Henn Ruubel. 

Et riigi nägemuse kohaselt tehakse otsus investeeringute osas alles 2007. aastal, soovib raudteefirma protsessi kiirendada. “Koostöös maakondadega saaks rööbasbussiidee kindlasti ka kiiremini ellu viidud,” avaldas Ruubel.

Ruubeli sõnul on rööbasbuss kerge väike transpordivahend ja võiks tulla kõne alla just väiksemates kohtades peatuste tegemiseks, näiteks Jõgeva-Tartu suunal.

“Edasine tegevus sõltub Lõuna-Eesti maakondade tahtest koostööd teha ja antud transpordiliiki oma maakonnas arendada,” lausus Kokk. Jõgeva maavanema eesmärgiks on teiste Lõuna-Eesti maavanematega antud teemat arutada, et vastu võtta ühine seisukoht.

VOOREMAA ONLINE

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.