VE: Saidulajev, Abdul Halim – Tðetðeenia Itðkeeria presidendi kohusetäitja

Tðetðeenia uueks liidriks on Abdul Halim Saidulajev
12:32 10.03.2005

Uudise pilt

LONDON, 10. märts (EPLO) – Tðetðeenia tapetud presidendi Aslan Mashadovi eriesindaja Ahmed Zakajevi kinnitusel on presidendi mantlipärijaks Abdul Halim Saidulajev.

Zakajev teatas, et mõrvatud Mashadovi asemel saab kuni vabade valimiste toimumiseni Tðetðeenias kõigi sõjaliste ja poliitiliste struktuuride juhiks ning presidendi kohusetäitjaks Abdul Halim Saidulajev.

„Meie vastutus, kõigi Tðetðeenia Itðkeeria Vabariigi kodanike vastutus on olla koos oma uue liidriga, olla tema tõsised abilised ja relvavennad, vabastamaks meie isamaad Vene okupatsoonist,” teatas Zakajev avalduses.

Aslan Mashadovi poeg Anzor ütles juba varem, et 2002. aastal sõlmitud leppe järgi on Mashadovi mantlipärijaks endine Tðetðeenia ülemkohtu esimees Saidulajev.

Saidulajevi ametisse nimetamist kinnitas ka Tðetðeenia välikomandör Ðamil Bassajev.

Saidulajev juhtis ülemkohut ajal, mil Tðetðeenia oli faktiliselt iseseisev ehk 1996. kuni 1998. aastani – kahe sõja vahel.

Anzor Mashadov kinnitas, et Saidulajev on Tðetðeenias ja jätkab võitlust Venemaa vastu. „Meie liider peab jääma Tðetðeenia vabariigi pinnale,” ütles ta.

Eesti Päevaleht Online
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.