VE: Seppar, Raimond – kodukandiuurija ja ajaloolane

Raimond Seppar ( 31.08.1928.a.- 05.06.1995.a.)

Kodukandi ajaloo uurija sündis Nigulas ja Maria Seppari teise lapsena Vaivara vallas. Alghariduse omandas R.Seppar Vaivara Algkoolis ja jätkas õpinguid Jõhvi Keskkoolis.

Juba algkooli päevil oskas erudeeritud pdagoog August Martin äratada Raimondis ajaloohuvi. Koos töötasid nad ka keskkoolipäevil ja nende sõprus kestis surmani.

Keskkooli lõpetamise järel töötas R.Seppar lühikest aega kooliõpetajana Laagnal ja Päites ja siis alustas töömehe teed Põhja Elektrivõrkudes.Töö kõrvalt lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudis kaugõppeosakonnas matemaatika-füüsika õpetaja eriala. Kuid kodu lähedal tööd ei õnnestunud leida. Kugemale minemist aga takistas lesestunud ema, kes vajas poja tuge ja nii läks ta õppima ekskavaatorijuhiks ja kuni pensionile minekuni töötas Sirgala karjääris ekskavaatorijuhina.

1970. aastal abiellus Raimond Seppar Elvi Spuuliga ( neiuna Pauk) ja nende peres oli neli last.

Kogu oma vaba aja pühendas Raimond kodukandi ajaloo uurimisele ja paljud tema tööd on leidnud koha Põlevkivimuuseumi kogudes. Ta osales aktiivselt kodu-uurijate tegemistest ja palju abi saime II maailamsõja sündmuste jäädvustamisel.

Raimond Seppar on maetud Vaivara kalmistule oma vanemate kõrvale.

Hilja Tartland.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.