VE: Šmigun, Anatoli – suusatreener

Kristina Shmiguni kuldmedal tõi isale kergendustunde
06.03.2003

Anatoli Shmiguni sõnul tõi Kristina Shmiguni maailmameistritiitel kirjeldamatu kergendustunde, sest nii suusataja, treener kui abilised olid seda mitu aastat püüdnud.

Anatoli Šmigun - isa ja suusatreener.ABfoto.jpg: Anatoli Shmiguni ütles, et medalita jäämised 2001. aasta maailmameistrivõistlustel ja 2002. aasta olümpiamängudel andsid õpetlikke kogemusi nii Kristina Shmigunile kui talle.

«Negatiivne tulemus õpetab rohkem kui positiivne. Kordaminekud tekitavad rahulolu, lubavad lõdvaks lasta. Negatiivne sunnib end täiel määral kokku võtma. Hakkad pöörama rohkem tähelepanu pisiasjadele,» lausus MMilt neli medalit teneinud suusapiiga isa.

Kahe hõbemedaliga MM-võistlusi alustanud Kristina Šmigun kahtles topeltjälitussõidu eel, kas tal jätkub jõudu.

«Hinnates Kristina organismi seisundit, polnud mulkahtlust – kaks medalit oli tal käes ja teadsin, et ta suudab veel. Kristina siiski kahtles, sest oli väsinud, eeskätt psühholoogiliselt. Ma jäin endale kindlaks. Küsisin: «Aga mis mul siin siis veel teha? Davai, tuleb sõita.»»

Anatoli Shmigun mööndis, et jälitussõitu valitses tütar täielikult.

«Läks nii nagu tahtsime. Olime mitu aastat seda püüdnud. Ma ei tea, mis oleks juhtunud kullata jäädes. Kuld on kuld,» ütles ta.

Laupäeval stardib Kristina Shmigun MK-sarja etapil Holmenkollenis 30 km klassikasõidus.

«Hooaeg on läinud hästi, pole tähtsust, mis koha Kristina MK-sarja kokkuvõttes saab. Palju sõltub sellest, kui palju tal on veel energiat,» ütles Anatoli Shmigun.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.