VE: Solovjov, Jevgeni – korraldaja

Viru Vesi võib teha vähemalt seitsme maja elanikele “kingituse” ning jätta nad lähenevateks jõuludeks ja aastavahetuseks ilma veeta.

“Välismaal avatakse sellise helge püha puhul, nagu seda on jõulud, kodututele spetsiaalseid varjupaiku, et nad saaksid kas või natuke aega inimese moodi elada, meil aga ähvardatakse jätta inimesed ilma eluks kõige vajalikumast – veest,” on Ahtme maantee 43. maja korteriühistu juhatuse liige Svetlana Nikitina nördinud. “Kolmapäeval pani Viru Vesi majja üles teate, et 23. detsembril lülitatakse vesi välja. Helistasin täna sinna ja palusin seda pühade eel mitte teha, kuid seal ei tahetud sellest midagi kuulda.”

AS Viru Vesi tõi põhjuseks, et ühistu pole maja kohta ühtset veevarustuslepingut sõlminud. Veel oli teates kirjas, et elanike võlg on kokku üle 30 000 krooni. Svetlana Nikitina sõnul pole ühistu lepingut sõlminud, kuna tahab, et ettevõte majja paigaldatud veemõõturi kõigepealt üle kontrolliks, kuid seda ei tehta. Peale selle väidetakse ühistul olevat suur võlg. “On kortereid, kes pole maja käikuandmisest peale vee eest maksnud. Keegi ei nõudnud neilt seda, nii et las Viru Vesi tegeleb nüüd vanade võlgadega,” sõnas Nikitina.

Hoiatuse, et elamust lülitatakse vesi välja, said peale Ahtme maantee 43. maja veel mitu Kohtla-Järve Ahtme ja Järve linnaosa korteriühistut. Nagu näha, Viru Vesi jõulurahu ei tunnista.

ASi Viru Vesi juhatuse liige Mati Küünal ütles Põhjarannikule, et ettevõte on püsiva rahu poolt klientidega, kui aga nood ei reageeri ettepanekule leping sõlmida, siis on vee väljalülitamine ainus võimalus, et ühistu midagi ette võtaks.

ASi Viru Vesi müügijuht Teet Rist lisas, et ettevõte ei soovi inimesi veeta jätta. Ta loodab, et väljalülitamiseni asi tegelikult ei jõua ja et ka ühistud teevad selleks omalt poolt kõik hädavajaliku. “Kui keegi nõuab, et me majja paigaldatud veemõõturit kontrolliksime, siis me teeme seda, kuid kõigepealt peab ühistu meiega lepingu sõlmima, vastasel juhul pole meil garantiid, kes tasub kontrollimise kulud, kui mõõtur on korras,” selgitas Rist.

“Kuid miks me peame sõlmima lepingu enne, kui oleme kindlad, et Viru Vee mõõtur korras on?” ei mõista Nikitina.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov ütles Põhjarannikule, et tema abidele Ahtme ja Järve linnaosas on antud korraldus võtta ühendust korteriühistutega, keda ähvardab veeta jäämine, ning selgitada välja olukorra põhjused.

Solovjov ütles, et leping tuleb kindlasti sõlmida, selle kohta on kohtuotsused juba olnud, kuid teine asi on lepingu tingimused. Tema arvates tuleb selles suunas tööd teha, et ei tekiks selliseid ebameeldivaid momente nagu ähvardus vesi välja lülitada.

NIINA VOROPAJEVA
Reede, 19.12.2003

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.