VE: Tali, Anu – dirigent

Anu Tali võitis väärika Saksa plaadiauhinna

Ülo Toomsalu
 
Eile teatas suurplaadifirma Warner Music, et Anu Tali võitis Eesti-Soome Sümfooniaorkestri heliplaadi «Swan Song» eest Saksamaal Echo-auhinna.

Anu Talile anti aasta noore artisti tiitel. Echo Classic Award on tuntuim ja kaalukaim klassikalise muusika auhind Saksamaal, olles osa sealse plaaditööstuse paraadauhinnast Echo Award. Saksamaa mastaabis võib seda võrrelda Ameerikas jagatavate Grammydega, kirjutab Postimees.

Tänavu antakse see auhind klassikavallas välja 22 kategoorias ning võitjad valis hääletuse teel Deutsche Phonoakademie. Aasta artistiks kuulutati dirigent Nikolaus Harnoncourt. Maailmakuulus dirigent Simon Rattle, kes on praegu Berliini Filharmoonikute eesotsas, sai aasta dirigendi tiitli. Tseremoonia leiab aset 26. otoobril Dortmundi kontserdimajas ning selle kannab üle telekanal ZDF.

Anu Tali kinnitas Postimehele, et ei lähe Saksamaale Echo auhinda kätte saama, sest tal on samal ajal muusikali «Viiuldaja katusel» etendused Vanemuises. Auhinna võtab tema asemel vastu plaadifirma esindaja.

Dirigent ütles, et jagab talle osaks saanud tunnustust oma orkestriga. «Läbi suurte pingutuste ja vaeva oma muusikaliste eesmärkide poole püüdlev kollektiiv on selle tähelepanu eriti ära teeninud,» mainis ta.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.