VE: Telemaja põleng – minimiseeritud õnnetus

Telemajas süttisid aparatuurikapid ja kaablidwww.ttpa.ee

Neljapäeval, 8.04.04. kell 3.23 helistas telemaja valvur, et teisel korrusel toas  2405 on põlemine.

Kuna ETV on kantud erilist kaitset vajavate objektide nimistusse, kihutas kohale kuus tuletõrjeautot Kesklinnast, Piritalt, Koplist ja Nõmmelt, nendega koos Tondi vabatahtlikud ja Nõmme kiirabi.

Kohemaid veeti voolikuliinid teisele korrusele, valvur avas metalluksed ja hingamisaparaatidega varustatud pritsimehed sisenesid paksu suitsu täis ruumi.

Põlemas oli viis aparatuurikappi ja nende all jooksvad kaablid. Kuna aparatuur ja kaablid olid pinge all, veega kustutada ei saanud. Tuletõrjujad korjasid maja pealt tulekustutid kokku ja kustutasid nendega.

Veidi enne kella nelja lülitas elektriavarii kogu majast voolu välja ja ETV esindajad lubasid suurema kustutamisega peale hakata. Kasutati ratastel süsihappegaasi kustuteid. Seejärel võeti üles umbes viis ruutmeetrit põrandat, sest põrandaalune oli kaablitest tuld võtnud. Kõige lõpuks tuulutati maja ülerõhuventilaatoriga. Kella viie paiku hommikul oli töö tehtud.

Suitsust said kannatada ka esimese korruse personaliruumid ja kolmanda korruse kontoriruumid.

Tulekahju põhjusi uuritakse. Telemaja spetsialistide arvates sai põlemine alguse kaablilühisest.

Möödunud suve hakul paigaldati telemajja automaatne tulekahju teavitamise signalisatsioonisüsteem, mis tänase olukorra päästiski. Detsembris 2003 viidi telemaja mõlemas hoones läbi haldusmenetlus, tuleohutuse järelevalve inspektori poolt koostati ettekirjutus, milles nõuti 20 avastatud puuduse kõrvaldamist, sealhulgas maha võetud suitsu- ja tuletõkkeuste tagasi paigaldamist. Telemaja paigaldas viimase kuu jooksul ligi 40 tõkkeust kõikidesse strateegilistesse paikadesse, uste paigaldamine käib edasi.

Viimati põlesid telemaja kaablid 16. novembril 2001.a.kolmanda korruse 2. stuudios. Pritsimehed kustutasid põlengu ja lammutasid seina veendumaks, et tuli pole edasi läinud. Kuumast sai kannatada teise stuudio sisustus. Põlengu võis põhjustada elektrilühis.

Lisaks kaablitele on viimastel aastatel põlenud uuema poole kohvik, samuti remondi käigus ketaslõikurist süttinud vahelagi.

xxx

 

ETV tulekahjus hävinud aparatuur oli kindlustatud
08.04.2004 13:21PM Online

Eesti Televisiooni Gonsiori tänava poolses hoones toimunud põlengus kahjustada saanud teletehnika ning hävinud aparatuur oli kindlustatud, teatab telekanal.

Neljapäeva öösel toimus ETV tehnilises keskuses tulekahju. Tuletõrje sai väljakutse kell 3.23 ning tulekahju on praeguseks kustutatud. Ükski inimene põlengus viga ei saanud.

Kannatada said kaablid ja aparatuurikapid, suitsukahjustusi said ETV tehnilise keskuse ruumid ja 1. korruse rekvisiitorite ruum korrus allpool. Tulekahju põhjused on väljaselgitamisel.

Tehnilise keskuse kaudu väljastatakse Eesti Televisiooni signaali teletorni ning telesaadete edastamisel võib seetõttu esineda katkestusi.

Häiritud on Euroopa Ringhäälinguliidu (EBU) rahvusvahelise telepildi edastamine ja vastuvõtmine satelliidi vahendusel ning ETV stuudiotevaheline side.

Samuti on häiritud ETV väljastuse töö ning ajutiselt on rivist väljas ka ETV teleteksti edastav aparatuur.

Kuna telemajas on kohati siiani tunda suitsuvingu, siis palus Eesti Televisiooni juhtkond töötajatel, kes ei ole seotud tekkinud kahju kõrvaldamisega ning kellel on võimalik tänaseid tööülesandeid edasi lükata, töölt lahkuda.

Telemajja on paigaldatud viimase kuu jooksul ligi 40 tuletõkkeust kõikidesse strateegilistesse paikadesse.

Samuti on ETV investeerinud tuleohutusse viimase aasta jooksul üle 1,5 miljoni krooni.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.