VE: traadita internet

Traadita internet levib valdadesse
Siim Sepper, 27.11.2003


Kolm valda on ehitanud traadita interneti tasuta leviala kohtades, kus võrguühendus oli seni võimalik vaid GPRS-i või RAS1000 kulukate süsteemide abil.

Sel nädalal sai traadita interneti püsiühenduse Siimusti alev Jõgevamaal. Alevi keskväljaku tornelamu katusele on paigaldatud OMNI-antenn, mis on võimeline saatma interneti silmaga nähtavasse kaugusesse.

“Põhiline initsiatiiv on tulnud valdadelt,” ütles portaali Wifi.ee toimetaja Veljo Haamer. Seadmete ja püsiühenduse eest tasub vald ning inimesed saavad internetti tasuta kasutada. Veljo Haameri sõnul on valdadel võimalik taotleda toetust näiteks regionaalarengu fondist. “Kui me seisaks hea Eesti küla arengu eest, ei peaks me muretsema inimeste linna kolimise pärast,” lisas Haamer.

Tema sõnul pakub ka Elion säärast teenust, kuid tasulist. “Miks Elion ei paku maarahvale mõistliku hinnaga püsiühendust?” küsis Haamer. “Maainimene ei suuda osta 500 krooni eest internetiühendust.” Samuti pole RDSL teenus enamikus valdades kättesaadav.

Elioni meediasuhete juhti Ain Parmase sõnul pakub Elion samuti traadita interneti ühendust RDSL. Parmas ei osanud öelda, miks vallavalitsused eelistavad iseseisvat arengut Wifi.ee MTÜ toel.

“Kui arvutil on raadiovõrgukaart ja antenn, saab inimene traadita internetti kasutada,” ütles Siimusti ja Kuremaa asula internetiseerija Raul Orav.

Karksi vallavanema Arvo Malingu sõnul on traadita internet kohaliku internetipunkti laiendus. “Põhiliselt on see mõeldud külalistele, kes tulevad talvel suusatama, samuti kohalikele firmadele” ütles Maling.
Karksi-Nuia ühendati traadita interneti võrku oktoobris.

Esimese traadita interneti antenni sai Nõuni küla Valgamaal aasta tagasi.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.