VE: ülemeelikus ja ettevaatus

Vabaduse platsil noortele toimunud pidu pääses napilt plahvatusest
Askur Alas, 31.08.2004

Ruut Pidu aitasid korraldada politsei, päästeamet, kaitsevägi, naabrivalve ja Falck.

Uudise pilt
Katuse peale keeratud Moskvitðist valgus välja 20–30 liitrit bensiini.
Foto: Kertu Lukas

Pühapäeva pärastlõunal tekkis Vabaduse platsil korraldatud noortepeol plahvatusoht, kui huligaanide poolt ümberkeeratud autost valgus maha bensiini.

Ometi oli kohal nii politsei, päästeamet, kaitsevägi, naabrivalve kui ka turvafirma Falck.

Kooliaasta algusele pühendatud show’l oli lisaks kontsertidele kavas atraktsioon, kus trikiratturid vana Moskvitði katusel hüppeid tegid. Tallinna tuletõrje- ja päästeameti pressiesindaja Kirill Teiteri sõnul pööras enamik rahvast pärast ratturite esinemist oma tähelepanu järgmisele etendusele, kamp noorukeid aga kasutas võimalust ja keeras Moskvitði katusele. Autost valgus välja 20–30 liitrit bensiini.

Ohtu ei märgatud

“Kui Lilleküla pritsimehed pulberkustutite ja absorbendikotiga kohale jooksid, nägid nad õudusega kontserdi ootel tunglevat lastemassi, kellest paljud seisid otse bensiiniloigus või selle vahetus läheduses,” kirjeldas Teiter.

<SCRIPT language=javascript src=”http://reklaam.www.ee/cgi-bin/rot_fe.fcgi?env=EPL&country=EE-ET&zone=epl11&m=2″> </SCRIPT>

Teiteri sõnul piisanuks mõnest tikutõmbest või suitsukonist, et 20–30 liitrit bensiini oleks põlema lahvatanud.
Üritust külastanud Kertu Lukase sõnul vaatasid politseinikud ja Falcki turvamehed algul lihtsalt pealt, kuidas noored autot lõhuvad ja selle ümber keeravad. „Alles siis, kui Madis Malk mikrofoni kaudu ütles, et autost voolab bensiini, hakati rahvast eemale ajama ja rahulikult lonkis kohale ka päästeamet,” ütles Kertu.

Politsei pressiesindaja Madis Tilga sõnul ei olnud korrakaitsjaid kohe jaol sellepärast, et turvalisust tagati väljaspool kontserdiala, kohapeal oli noorsoopolitsei.

Ürituse korraldanud justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristi Künnapas ei leidnud ministeeriumil kui korraldajal süüd. “Selle õnnetu Moskvitði oligi päästeamet sinna platsile toonud,” osutas Künnapas.

“Lastemass oli ümber, sellepärast algul ei märgatud. Mingil hetkel tundis turvamees lõhna ja kutsus päästeameti,” ütles turvalisuse eest vastutanud Falck Eesti infojuht Andres Putting.

Korraldaja: üritus täitis eesmärgi

•• “Iseenesest oli üritus väga tore ja täitis eesmärgi – tuletada koolilastele ja nende vanematele meelde turvalise liiklemise ja kuritegude ohvriks langemisest hoidumise põhitõdesid,” lausus ürituse korraldanud justiitsministeeriumi pressiesindaja Kristi Künnapas.

•• Künnapase sõnul vastutas ürituse turvalisuse eest Falck, kelle turvamehed oleks pidanud kiiremini reageerima.

•• Justiitsministeeriumi, politseiameti, päästeameti, maanteeameti ja kaitseväe koostöös korraldatud tasuta üritus toimus pühapäeval kella 16–19 Vabaduse väljakul.

•• Üritusel tutvustati tuletõrjujate, kiirabi ja demineerijate tööd, kohal olid demineerijate abilised pommikoerad ja kaitseväe auto.

•• Üles astusid räpparid Chalice ja TommyBoy ning tüdrukutebänd Ice Cream.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.