VE: Ustinov, Peter – tunnustatumaid filminäitlejaid

Suri näitleja Peter Ustinov
PM Online, 29.03.2004 12:36
 šveitsi haiglas suri 82-aastaselt üks Briti tunnustatumaid näitlejaid Peter Ustinov, vahendab BBC .

Ustinovi mänedžer kinnitas surmateadet, kuid ei täpsustanud surma põhjust ega muid üksikasju.

PeterUstinov.jpg:  

Ustinov on mänginud sellistes filmides nagu «Spartacus», «Surm Niilusel» ja «Logani jooks» ning mitmetes telesarjades.

Vene päritolu Ustinov töötas ka heategevusorganisatsiooni Unicef saadikuna.

xxx

 

Kuninglik näitleja Peter Ustinov
30.03.2004

Uudise pilt
Euroopa kinodes näeb praegu Peter Ustinovit keiser Friedrichi rollis filmis “Luther”.
Foto: kaader filmist

Pühapäeva öösel suri briti näitleja Peter Ustinov, kes on tuntud ka kui teatri- ja filmilavastaja, näitekirjanik, stsenarist, saatejuht ja kirjanik.

Mitmekülgsete annetega Ustinov sündis 16. aprillil 1921 Londonis vene emigrantide perekonnas. Peter Ustinovi emapoolne vanaisa on kuulus vene avangardkunstnik Aleksandr Benois. Ema Nadja Benois oli samuti kunstnik, kes kujundas lava ja kostüüme teatris ning filmis. Ustinovi isapoolne vanaisa oli sõjaväelane.

Ustinovist on alati räägitud kui imelapsest. Tema näitlejakarjäär West Endis algas juba 17-aastaselt. Ta esimene filmistsenaarium läks töösse, kui ta oli 24, esimese filmi lavastas ta 25-aastaselt.

Oscarile kandideeris Peter Ustinov 1951. aastal keiser Nero rolliga filmis “Ouo Vadis?”. Oscareid on ta võitnud kokku kaks, mõlemad parima kõrval-osa omad: 1960. aastal “Spartacuse” ja 1964. aastal komöödia “Topkapi” eest. Palju kuulsust tõi Peter Ustinovile Agatha Christie loodud Belgia pärit-olu detektiivi Hercule Poirot’ mängimine. Selle rolliga esines ta kolmes filmis: “Surm Niilusel” (1978), “Kurjus päikese all” (1982) ja “Kokkusaamine surmaga” (1988).

1990. aastal sai Ustinov kuninganna Elizabethilt aadlitiitli. 82-aastane näitleja tegi oma tööd kuni viimase ajani, veel möödunud aastal mängis ta keiser Friedrich Targa rolli saksa filmis “Luther”. EPL

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.