VE: Uuspõld, Jan – menukoomik

Jan Uuspõld võttis salaja naise
Kirsti Vainküla,SLÕL, kolmapäev. 7. jaanuar 2004 

Nädal
VÄRSKE ABIELUPAAR: Endast kaheksa aastat noorema Marioni kosinud Jan Uuspõld on Draamateatri andekas näitleja, keda jätkub peale teatrilava veel telerisse kokasaatesse, naljasaateisse, õhtujuhiks jne.

Menukoomik Jan Uuspõld võttis vana aasta lõpus naise nii salaja, et isegi temaga ühes majas elav vanaema sellest teada ei saanud. See on näitlejal juba teine abielu.

«Jah, abiellusin,» tunnistas 30aastane Jan Uuspõld vana-aastaõhtul SL Õhtulehele. Jani ja temast kaheksa aastat noorema Marioni abielu registreeriti 20. detsembril valitud sõprade juuresolekul.

Juba suvel kinnitas menunäitleja seltskonnaajakirjas Kroonika, et abiellub kohe, kui leiab õige naise.

Jan tutvus Marioniga poolteist aastat tagasi Tartus ühel peol. Mees on armsamat iseloomustanud nii: «Ta on põlvkonnast, kes mõtleb palju adekvaatsemalt kui minu põlvkond. Ta on palju targem kui mina. Seda ma temas hindangi. Ja veel seda, et ta on tervikuna minu jaoks täiuslik.»

Aastavahetus Kuressaares

Uue aasta võttis noorpaar vastu Kuressaare uues Rüütli hotellis, sest Jan juhtis võõrastemaja aastavahetuspidu. Jaanuari esimesed päevad veetis värske abielupaar kõrval-olevas Mere hotellis – nautis sanatooriumis massaa?i ja teisi terviseprotseduure.

Koos Uuspõlluga hotelli aastavahetuspidu juhtinud näitleja Sepo Seeman kuulis kolleegi naitumisest alles vana-aastaõhtul, kui nad koos Saaremaale sõitsid.

Suurelt Jan sellega siiski ei kelkinud. «Abiellumine tuli juhuslikult välja. Soovin neile väga pikka ja rahulikku ja lõbusat abielu,» ütleb Seeman.

Marion muutub SL Õhtulehe küsimustest tujutuks. «Keda see huvitab?» uurib ta ja keeldub sõnagi ütlemast päeva kohta, mida naised tavaliselt elu ilusaimana meenutavad.

Jani vanaema ei tea midagi

«Mulle pole midagi öeldud. Mind pole igal juhul pulma kutsutud ja mina pole (midagi) näinud. See võib olla järjekordne Jani nali,» naerab näitleja vanaema Liia, kellega mees Tallinnas Pääskülas ühes majas elab.

Siiski märkas ta nädalavahetusel Jani sõrmes sõrmust, kuid ei tihanud selle kohta täpsemalt uurida. Lapselapse väljavalitu kohta ei taha vanaema midagi öelda. «Poisil oma elu. Elagu kuidas tahab,» ütleb naine. «Ma olen üksjagu neid siin näinud…»

Teiste hulgas mainib vanaema ka Jani eelmist elukaaslast, näitlejanna Liina Vahtrikku.

Jani naisevõtust ei tea midagi ka mehe 10aastane tütar ega tema ema Margit Roosaar. «Oo, ma olen üllatunud! Kuid sellele vaatamata soovin neile edu,» ütleb naine. Margiti ja Jani kooselu vältas 3-4aastat.

Lõpp joomisele?

Jan on ise mitu korda kinnitanud, et on elus liiga palju pudelipõhja vaadanud. Alkoholilembus oli ka üks põhjus, miks lagunes tema eelmine, neli aastat kestnud kooselu Vahtrikuga. Näitleja on isegi viinaravil käinud, kuid kinnitas, et suudab alates Marioniga tutvumisest joomisele piiri panna.

SL Õhtulehel ei õnnestunud Uuspõlluga mitme päeva jooksul ühendust saada.

Teler aknast välja

Kuressaare Mere hotellis mõnepäevase puhkuse veetnud noorpaar tähistas abiellumist päris pööraselt – Jani ja Marioni hotellitoa aknast visati lõpuks isegi teler välja. Kes pildikasti õuele lennutas, ei oska hotelli juhtkond öelda, kuid Uuspõld soostus selle vastu vaidlemata kinni maksma.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.