VE: Uuspõld, Jan – näitleja

«Tänuväärne nägu. Janist saab kõike teha – ka väga ilusat naist!»
Tarmo Michelson, SLÕL, t
eisipäev. 2. märts 2004

TV3
MEES MITME NÄOGA: Näitleja Jan Uuspõld saab märtsi lõpust omanimelise show’, kus astub televaataja ette kümnetes erinevates karakterites – poliitikutest poplaulja Britney Spearsini välja. Et Jan oleks nende kõigiga võimalikult sarnane, selle eest hoolitseb grimeerija Krista Toompere.

Kolme nädala pärast jõuab näitleja Jan Uuspõllu eestvedamisel TV3 ekraanile uus sketšidest koosnev sari «Jan E. Uuspõld show», milles peaosaline kehastub ümber paljudeks inimesteks alates minister Villu Reiljanist ning lõpetades lauljate Tina Turneri ja Michael Jacksoniga.

«Püüame selle saatega lisada siia tõsisesse maailma midagi lõbusat!» ütleb sarja produtsent Teet Margna.

«Jan E. Uuspõld show» on välja kasvanud möödunud sügisel vaatajaid lõbustanud saatest «Viva Las Vegas», kus Uuspõld mängis mitmesuguseid karaktereid. Osa tegelaskujusid, nagu poolpaljas laulja Freddy Mercury, hiinlane ja armiline retsidivist Mihkel Roogna, kellest on üleöö saanud luuletaja, toob Uuspõld kaasa ka oma uude sarja.

Show’ tuumaks on lühisketšid, mida Uuspõld esitab koos Ugala teatri näitleja Hilje Mureliga. Episoodiliselt lööb kaasa lavastaja Ingomar Vihmar.

Mureli sõnul mõeldi kõik sketšid koos Uuspõllu, Vihmari ja Margnaga ise välja. «Saime kokku, istusime maha, mõtlesime ning kui keegi käis välja sketšiidee ning ka teistele tundus see naljakas, tegime ära!» räägib Murel.

Poolteise kuu jooksul on linti võetud juba kaheksa saate jagu materjali. Neis parodeerib Uuspõld kümneid tuntud ja tundmatuid tegelasi. Lisaks eelnimetatutele veel ka näiteks poliitikuid Villu Reiljanit, Marko Pomerantsi ja Rein Langi. Ühes sketšis tuleb Uuspõllul mängida missivõistluse neegrist õhtujuhti ja poolkiilaspäist tarbijakaitseametnikku. «Uuspõllul on suurepärane improviseerimis- ja ümberkehastumisvõime. Kui ta kedagi parodeerib, siis hakkab ta tema moodi ka käituma ja mõtlema. See on tal kaasasündinud anne,» kiidab Vihmar.

Saatesarja muusikalise poole eest vastutab Rock Hotel, aga seda tavatumal moel, kui võiks arvata – igas saates on ansamblis üllatusesineja. Näiteks Freddy Mercury, Tina Turner, Michael Jackson, Britney Spears, Tõnis Mägi – ka neid kõiki parodeerib Uuspõld.

«Kui Jan parodeerib tuntud lauljat, siis Rock Hotel ei parodeeri täpselt selle laulja muusikat, vaid teeb lugu rokkhotellilikult,» sõnab Rock Hoteli bassimees Heigo Mirka. Kui hästi Uuspõllul muusikute parodeerimine õnnestub, selgub alles nädalavahetusel, kui lindistatakse muusikalised vahepalad. Mirka ei kahtlegi, et Uuspõld saab ühtemoodi hästi hakkama nii Tina Turneri kui ka Freddy Mercury osaga.»

Grimeerija Krista Toompere ütleb, et kui seni on olnud kõige raskem Uuspõllust hiinlast teha – tuli muuta näojooni -, siis tõsine katsumus seisab veel ees, kui peab näitlejast looma kuulsaid lauljaid. Selleks vaatab ta lauljate muusikavideoid, uurib pilte, sobrab ETV parukalaos, nuputab, kuidas teha Uuspõllule Jacksoni nina ja Turneri huuled, ning arvestab, et iga tegelaskuju loomiseks kulub vähemalt pool tundi.

«Siis läheb raskeks, sest lauljate karaktereid tuleb väga täpselt järele teha. Aga õnneks on Janil tänuväärne nägu. Temast saab kõike teha. Ka väga ilusat naist!» lausub Toompere. Ta lisab, et kuna Uuspõllul on igast karakterist täpne ettekujutus, muudab see tema töö märgatavalt lihtsamaks. 11-osalise sarja «Jan E. Uuspõld show» esimene osa jõuab ekraanile 20. märtsil kell 20 TV3s.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.