VE: Valitsuse kriisikomisjon andis tormihoiatuse

UUS! Valitsuse kriisikomisjon andis tormihoiatuse.
15:27 10.01.2005


TALLINN, 10. jaanuar (EPLO) – Vastavalt hädaolukorraks valmisoleku seadusele avaldame hädaolukorra hoiatuse muutmata kujul ja viivitamata.

“Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut on andnud täna õhtuks ja ööks tormihoiatuse, mille järgi on oodata veetaseme ohtlikku tõusu. Pärnu lahes võib veetase tõusta kuni 190 sentimeetrini üle Kroonlinna nulli ja ülejäänud piirkondades kuni 150 sentimeetrini üle Kroonlinna nulli, mis on kuni 70 sentimeetrit üle kriitilise piiri. Praeguse kõrge veetaseme juures võib selline veetõus põhjustada rannaalade üleujutamist.

Läänemerel Liivi lahel ja Väinamerel puhub Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmetel puhub täna õhtul ja öösel lõuna-edelatuul tuul kiirusega 12-17 meetrit sekundis, puhanguti kuni 23 meetrit sekundis, Soome lahel puhanguti kuni 20 meetrit sekundis. Maismaal puhub lõuna-edelatuul 8-13, puhanguti kuni 17 meetrit sekundis, saartel puhanguti kuni 20 meetrit sekundis.

Inimestel palutakse püsida võimalusel kodus ja uudishimust üleujutuste piirkonda mitte minna.

Rannapiirkondades elavatel inimestel palutakse jälgida veetaseme tõusu oma elamu territooriumil. Juhul, kui vesi peaks tungima hoonetesse, tuleks elekter välja lülitada.

Kui vesi tungib eluruumidesse, peaks sellest teatama häirekeskusele telefonil 112.”

Vabariigi Valitsuse kriisikomisjon

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.