VE: Valk, Jaanus – vallavanem

Res Publica Hiiumaa juht lahkus erakonnast

BNS
20. juuli 2004 9:08
Res Publica Hiiumaa piirkonna esimees ja Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk astus erakonnast välja, tuues põhjuseks rahulolematuse erakonna omavalitsuspoliitikaga.

10. juulil erakonna juhatusele väljaastumisavalduse esitanud Valk kinnitas samas, et toetab seniajani Res Publica kirja pandud tegevuspõhimõtteid — valimisplatvormi, põhiseisukohti ja koalitsioonilepingut, kirjutas Hiiu Leht.

“Res Publica üks suuri lubadusi, paneme paika omavalitsuste miinimumstandardi, on siiani lubaduseks jäänud ning sellega ei tegelda ka erakonna sees. Sisulise töö asemel mindi jälle kaartide joonimise teed,” märkis Valk.

Ta paneb erakonnale süüks ka jõulist tsentraliseerimist, nelja “oblastikeskuse” varjatud loomist, maavaalitsuste rolli jätkuvat vähendamist ja omavalitsusliitude surumist klubilisse tegevusvormi.

Valgu hinnangul käib sisuliselt võimuvõitlus, kus riigivalitsejad eiravad kohalike omavalitsuste seisukohti.

Valgu sõnul aitas tal lõpliku otsuse langetamist kiirendada maavanemate valimise konkurss, mis tema hinnangul osutus farsiks.

“Kuues maakonnas anti omavalitsustele sõnum — teid pole olemas,” ütles Valk, pidades silmas kaht maavanemat, kelle valitsus kinnitas ametisse omavalitsuste toetust omamata ja nelja maavanemakandidaati, kes hoolimata omavalitsuste toetusest ametisse ei saanud.

Res Publica Hiiumaa piirkonna juhatuse liige Heli Tuisk ütles Hiiu Lehele, et ta jagab Valgu seisukohti ja tema hinnangul ei ole võimukoalitsioon lootusi õigustanud.

 

BNS
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.