VE: Vene riigikontroll: Suhted Baltimaadega on korraldamata

Vene riigikontroll: suhted Baltimaadega on korraldamata
30.09.2004 17:34BNS

Venemaa riigikontroll juhib oma kontrolliaruandes valitsuse tähelepanu sellele, et Vene ja Baltimaade vahelised varalised suhted on seniajani korraldamata.

Korraldamata suhted ei võimalda Vene riigikontrolli hinnangul nõuda Balti riikidesse jäänud varade eest kompensatsiooni, kirjutab Vene infoportaal Regnum.

Venemaa keskpanga hinnangu kohaselt on Venemaa võtnud enda kanda kolme miljardi USA dollari ulatuses NSV Liidu võlakohustusi, mida oleks tegelikult pidanud kandma Balti riigid.

Riigikontrolli audiitorid märgivad, et Venemaa ja Balti riikide valitsustevaheliste kokkulepetega ei ole lahendatud teise riigi territooriumile jäänud omandiga seotud probleeme, samuti on jäänud reguleerimata küsimused, mis on seotud endise NSV Liidu välis- ja sisevõla teenindamisega.
Riigikontrolli hinnangul peaks Venemaa valitsus astuma samme vastavate kokkulepete saavutamiseks Balti riikidega.

Riigikontroll juhib tähelepanu ka sellele, et Vene vägede väljaviimisel Balti riikidest jäi lahendamata hulk õiguslikke ja organisatsioonilisi küsimusi, näiteks ei ole tagatud endiste Vene sõjaväelaste ja nende perede sotsiaalne kaitse.

Samuti on täitmata jäänud Venemaa valitsuse määrus, millega kohustati Vene välis- ja kaitseministeeriumi lülitama Eesti, Läti ja Leeduga sõlmitud kokkulepetesse kompensatsiooni maksmine neisse riikidesse maha jäänud Vene relvajõudude kinnisvara eest.

Venemaa riigikontroll audit toimus möödunud aasta aprillist kuni selle aasta juunini.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.