VE: viikingilaev

Britid leidsid kõrtsi alt viikingilaeva

11. september 2007 kl 14:22
PLOnline 
Toimetaja: Tuuli Aug
 
Viikingite pikklaev. Hardingu hinnangul võib kõrtsialune laev olla sama tüüpi.

Viikingite pikklaev. Hardingu hinnangul võib kõrtsialune laev olla sama tüüpi.

Suurbritannias Wirralis leidsid arheoloogid kõrtsi Railway Inn parkla alt maa seest viikingilaeva, mis võib olla üks riigi kõige tähelepanuväärsemaid arheoloogilisi leide.

Teadlased avastasid umbes tuhande aasta vanuse laeva radari abil ja Nottinghami ülikooli professor Stephen Harding otsib nüüd rahastajaid, kelle abiga saaks väljakaevamiste eest maksta, vahendab BBC.

Harding selgitas: „Kuigi me praegu veel ei tea, mis tüüpi alus see on, on see kindlasti väga vana ja see on Põhjamaadele omase kujuga. Ka laeva asukoht viitab sellele, et see on viikingiaegne transpordilaev. Oletada võib siiski ka laeva hilisemat ehitusaega, kuna siin püsis Skandinaavia mõju sajandeid.”

Teadlase sõnul ei ole praegu veel selge, kuidas laev oma praegusesse asupaika sai, kuna see on nii ajaloolisest kui ka praegusest rannikust üsna kaugel. Harding peab võimalikuks, et üleujutus tõi laeva kohale ja see uppus sohu.

Laev avastati tegelikult juba 1938. aastal, kui kõrts Railway Inn lammutati. Joogikoht ehitati veidi maanteest eemale uuesti üles ja vana pubi asukohast sai uue pubi parkla. Toona veensid töölised oma ülemust, et leitud vana laev tuleb uuesti kinni katta, sest muidu oleks uue kõrtsi ehitus edasi lükkunud. 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.