VE: Viiol, Avo – eluaegne miinus-miljonär?

Täpsustus Avo Viioli miljonitesJaan Väljaots, SLÕL, kolmapäev. 7. jaanuar 2004

 
Suured arvud ei aja pead segi ainult kasiino vilkuvate tulede keskel – kahetsusväärselt on eilses lehes Avo Viioli 8,5 miljoni krooni tagasimaksegraafikus aastate asemel kuud, mistõttu kahju hüvitamine näib kestvat 12 korda kauem kui tegelikult.

 

Tegelikult kuluks Avo Viiolil Kultuurkapitalist omastatud 8,5 miljoni krooni tagasimaksmiseks Eesti keskmist palka teenides 219 aastat, riigikogulase palgaga 54, presidendi omaga 31, Eesti Energia juhatuse esimehe palgaga 18 ja USA presidendi omaga 3 aastat ja 5 kuud. Palun vabandust!

Samas selgus asjaolude täpsustamisel, et ehkki Viiol on asunud kahju hüvitama ja maksnud tagasi juba 5419 krooni ja 50 senti, pole Kultuurkapital sellest saanud veel sentigi – makstu on läinud riigile välja mõistetud sundrahaks, ekspertiisitasuks ja täituri teenistuseks.

Justiitsministeeriumi avalike suhete juhi Ave Melliku sõnul ei määra seadus, millise nõude rahuldamisega alustada. Tavaliselt alustatakse sellega, kelle nõue esimesena raamatupidaja kätte jõuab. Viioli puhul jõudis Tartu vangla raamatupidamisse kohtukulu nõue juunis ja Kultuurkapitali oma novembris.

Et kohtukuluks jäi 4995 krooni, lisandub sellele 450 krooni täituritasu. Seega on Viiolil enne Kultuurkapitali nõude juurde asumist vaja maksta veel 26 krooni 50 senti.

Kohtuotsuse järgi tegi Viiol Kultuurkapitalile kahju 8 539 778 krooni. Sellele lisandub veel 62 000 täituritasu. Uus juhataja Raul Altmäe loodab, et Kultuurkapital saab Viiolilt esimesed kroonid tagasi veel tänavu.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.