VE: Vipid isekeskis

Hull-Mell, Saarepiiga ja Käimla-Kiisler

 

 

www.DELFI.ee
18. märts 2005 9:13
Kolleegid kutsuvad reformierakondlasest riigikogujat Meelis Atoneni keevalise loomuse pärast Hull-Melliks — niisiis ei ole poliitikud mitte ainult osavad porisportlased, vaid ka sõnasepad.

Atonen ise väidab sellisest hüüdnimest mittemidagi teadvat. “Kuulake vähem kuulujutte,” ütleb ta SL Õhtulehele napilt ega taha sel teemal midagi lisada.

Tallinna linnapead Tõnis Paltsu kutsuvad kolleegid erinevate parteidega miilustamise pärast Saarepiigaks ja Sahmerdiseks. Ja ega Paltsu nimed veel sellega lõppe: linnapead teatakse veel kui Kennyt, “South Parki” multika järgi. Kenny saab igas seerias surma, ent ometi on ta järgmises osas jälle jalul. Ka nime Lubage-Ma-Voolan-Ära-Siit-Laua-Tagant taga seisab tema.

Kui Palts leiab, et nimi meest ei riku, siis rahvaliitlane Tiit Tammsaar on oma hüüdnime peale küll suisa solvunud: “Päris, noh niimoodi, ühe looma nimega. Nii ta on, jah.” Nimelt kutsuvad mõned eksseakasvatajat Sea-Tiiduks.

Kõige rohkem ongi hüüdnimedega õnnistatud Res Publica ja Rahvaliidu poliitikuid. Rahvaliit ja Reformierakond kutsuvad Res Publica liikmeid enesetaputerroristideks ja lipsuta pruunsärklasteks, äraostmatuid ja Juhan Partsi neljaks tankistiks ja koeraks.

Res Publica fraktsiooni esimees Siim-Valmar Kiisler on vastasparteide suus Käimla-Kiisler, teadagi miljonipeldiku kaasa toonud käimlaprojekti algatamise eest.

Indrek Õudne, Kaupo Neljapäev — nendegi hüüdnimede taga olevaid inimesi ei pea kaua nuputama.

Raudne, või siis Õudne, lisab, et fraktsioonisiseselt on neil pehmemad hüüdnimed: Siim Kiisler on Kiisu, Ken-Marti Vaher Kennu ja Juhan Parts Juku.

www.DELFI.ee
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.