VE: Võtikvere raamatuküla

Kirjanikud ja kirjastajad on sel laupäeval Võtikvere raamatuküla poole teel

Kui veel kolm aastat tagasi oli vaja tohutut vaeva näha, et Tallinna ja Tartu kirjastused Võtikverre saada, siis sellel aastal kiirustasid kirjastused ise juba varakult pärima, kas raamatupidu ja laat ikka toimuvad.

Enam ei öelnud keegi, et Võtikvere asub kolkas.Kunnas ja Contra rahva etteUus raamatuküla kaitsjagi on valitud: kirjanik major Leo Kunnas. Kunnase romaan ”Sõjajumala teener” sai paar aastat tagasi romaanivõistluse II preemia. Selle aasta raamatuküla peol on raamatusõpradel võimalus temaga kohtuda.

Peole on lubanud tulla ka luuletaja Contra, kes võlus eelmisel aastal oma lõbusate luuletustega ära isegi vanaemad ja vanaisad, noortest rääkimata.

Kirjanik Olev Remsu räägib oma näidendist, kus juttu Juhan Liivist.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaak Urmet, kirjanikunimega Wimberg, loeb katkendeid oma maaelu käsitlevast romaanist ”Lipamäe”.

Võtikvere pidustustest võtab osa ka Norrast pärit eesti kirjanduse tõlkija Turid Farbregd, kes paar päeva tagasi võttis Kanadas Vancouveris vastu Karel Capeki tõlkepreemia eesti kirjanduse tõlkimise eest. Preemia on mõeldud tublile tõlkijale, kes tõlgib väikesest keelest väikesesse keelde.Lauljad, näitlejad ja maavanemPeale kirjanike ja kirjastuste on külla oodata teisigi kuulsusi. Ajakirja Kodukolle peatoimetaja Lea Arme, kes on lisaks allakirjutanule üks pidustuste läbiviija, võtab kaasa näitleja Ada Lundveri, kellest Lea Arme on kirjutanud raamatu.

Kuulus näitleja esineb alates kella viiest Võtikvere raamatuküla vaimsuse õhtupoolikul.

Umbes sel ajal jõuavad Rannalt laagrist kohale ka teised näitlejad.

Lauluga ülistavad raamatupidu Mustad Vestid eesotsas maavanem Margus Oroga.

Tallinnast tulevad kohale Tantsusarvikud ja mõned üllatuskülalised.

Lõpuks on simman ja vaba mikrofon, kus kõik saavad sõna võtta ja vaielda, sest kõnekunst on ka kunst.

Lastele on päeval joonistusvõistlus. Taani Kultuuriinstituut korraldab muinasjutumeister Anderseni loomingu näituse.

Raamatuid saab osta odavamalt kui poest, pidu on tasuta ja kestab kogu öö.

Võtikvere raamatuküla tegutseb kodanikualgatuse korras, toetajad on olnud Eesti Kultuurkapital Jõgevalt ja Tallinnast ning Torma vald.

Imbi Paju,
Võtikvere raamatuküla koordinaator

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.