VE: Wagenknecht, Sahra – europarlamentäär, pronksiöölaste õigustaja

Toomas Savi manitses pronksöö protsessi kritiseerinud eurosaadikut

18.02.2008 20:03

Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi tundis Euroopa Parlamendi täiskogu ees esinedes muret oma kolleegi Sahra Wagenknechti väljaütlemiste pärast, mis puudutasid pronksööd ja sellele järgnenud kohtuprotsesse.

 
Sahra Wagenknecht
Foto: sahra-wagenknecht.de

«Sahra Wagenknecht süüdistas Eesti valitsust inimõiguste eiramises ja Euroopa Liitu selle vaikses kinnimätsimises,» ütles Toomas Savi.

Savi kinnitas Euroopa Parlamendile, et käimasolevad kohtuprotsessid toimuvad kooskõlas inimõiguste ja õigusriigi põhimõtetega.

«Samas tuletaksin ma oma kolleegile meelde, et üks riigi ülesandeid on eraomandi puutumatuse kaitsmine,» märkis Toomas Savi. «Eelmisel aastal Tallinnas toimunud röövlaastamisel ei olnud midagi pistmist eneseväljendusvabaduse või õigusega meeleavaldusteks.»

Toomas Savi rõhutas, et meeleavalduste käigus pandi toime kuritegusid ning seal on riik kohustatud sekkuma. Savi sõnul ei õilista kuritegevuse õigustamine ühtegi poliitikut.

«Õnneks ei laiene Sahra Wagenknechti vaated kõigile vasakpoolsetele,» sõnas Toomas Savi.

Euroopa Parlamendi Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete ja Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete liitfraktsiooni liige Sahra Wagenknecht tutvustas oma seisukohti pronksöö protsesside suhtes 7. veebruari intervjuus Vene uudisteagentuurile Regnum.

Toimetas Erik Henno, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.