VE: WiFi antennid Narvast

Narva noored alustasid WiFi antennide tootmist
20.07.2004 08:06PM Online
Eelmisel aastal Narva kutseõppekeskuse lõpetanud noored moodustasid osaühingu TII Systems, et alustada Narva äriinkubaatoris traadita interneti ehk WiFi seadmete valmistamist, kirjutab Eesti Päevaleht. Narva äriinkubaatoris toodetakse katsepartiina esmalt sada antenni.

Esmalt valmistatakse antenne, järgmise sammuna ka elektroonikat, mis võimaldab edastada andmeid 25–30 kilomeetri kaugusele kiirusega kuni 11 Mbit sekundis.

«Ettevõtte juhiks hakkamine oli minu jaoks üsna hirmus. Ma ei julgenud tükk aega otsustada, kas hakata tootmist juhtima või keelduda sellest,» ütles TII Systemsi juht Þanna Bassova.

Firmas töötavad kolm eelmisel aastal Narva kutseõppekeskuses mehhatroonika eriala lõpetanud noort inimest. Kui vajadus antennide järele kasvab, võtab firma töötajaid juurde. Inkubaatorisse tulles esitati äriplaan, milles arvestati kuni kümne töökohaga.

Bassova sõnul on praegu nende tööks antennide komplekteerimine, kuigi osasid detaile valmistavad nad ka ise. Antennikomplekt maksab 6000 krooni.

Katsepartii tellijaks on tarkvarafirma Datel. Kui katsepartiiga jäädakse rahule, siis alustatakse ka raadiosaatjate valmistamist. Kuigi täna valmistatakse antenne põhiliselt Eesti jaoks, on neid müüdud juba ka Soome.

Narva kutseõppekeskuse direktori ja tulevase Ida-Viru maavanema Ago Silde sõnul käivitus ettevõtlusinkubaator väga hästi.

Peale WiFi antennide tootmise on inkubaatoris tootmist alustanud ka üks programmeerimisfirma, kellel on Virumaal juba üle saja kliendi.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.