VE: Ždanok, Tatjana – läti eurosaadik

Läti eurosaadik käis Eestis äärmuslasi toetamas02.05.2007 00:01Ingvar Bärenklau, Postimees 

Üleeile viibis Tallinnas mitteametlikul külaskäigul Läti europarlamendi saadik, vene vähemuse eestvõitleja Tatjana Ždanok, kes on Balti Kremli-meelsete organisatsioonide hääletoru Euroopas.

 

 
Läti europarlamendi saadik Tatjana Ždanok.
Foto: Peeter Langovits

Eesti venekeelsete erakondade ja äärmusrühmitusega Öine Vahtkond pidevas kontaktis viibiv Ždanok kinnitas Konstitutsioonierakonna kontoris antud usutluses Postimehele, et tema visiidi eesmärgiks on koguda infot Tallinnas toimunud massirahutuste kohta ning tõstatada kerkinud küsimused igakülgselt ka europarlamendi ees. 

«Olen kategooriliselt Tõnismäe pronkssõduri teisaldamise ja sõjas langenute ümbermatmise vastu,» kinnitas ta. «On ju ilmne, et see aktsioon võeti ette vaid selleks, et võtta inimestelt võimalus tähistada sel kohal Teise maailmasõja võidukat lõppu. Kalmistutel ei tähistata midagi, see pole vastuvõetav.»

Ždanoki sõnul teevad teda väga murelikuks kuuldused rahutuses osalenud Eesti venekeelsete elanike võimalikust deporteerimisest Venemaale ning ta kavatseb ka selle takistamiseks Strasbourgis samme astuda.

Oma peamise eesmärgina nimetas Ždanok kohtumist vahi all viibivate Öise Vahtkonna liidrite Dmitri Linteri ja Maksim Revaga, lubades teha kõik võimaliku nende vabastamiseks.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.