… veel üks pilet viimses reas …

Linnahalli saalis on rida, mida ametlikult ei eksisteeri 08.04.2004 08:27PM Online  
Tallinna linnahalli saali üheksas rida on saanud nimeks «kurikuulus üheksas»: ehkki linnahall müüb sinna pääsmeid, pole seda tegelikult olemas, kirjutab SL Õhtuleht.

«Linnahalli ametlikel plaanidel puudub üheksas rida,» põhjendab Nukuteatri müügiosakonna juhataja Toomas Pikhof topeltmüügi-segadusi «Grease’i» etenduste aegu.

Viieteistkümne «Grease’i» etenduse jooksul polnud õhtut, kui Nukuteatri müügiosakond ei pidanud lahendama arusaamatusi üheksandasse ritta pääsme muretsenud inimestega: pileteid neile istmetele müüs nii linnahalli finantsjuht Ljubov Kirtoka kui ka Nukuteatri kassa.

9 rida on aastakümneid olnud linnahalli rida, millega maja teeb, mis heaks arvab.

«Jah, müüsin üheksanda rea pileteid oma kabinetist: käitusin nii nagu alati,» sõnab Kirtoka. «Rida eksisteerib juba 20 aastat, kassas neid pileteid ei müüda ja kõik teavad sellest.» Kirtoka ei täpsusta, kes on teadjad.

Möönab vaid, et tegu on linnahalli äripartneritega, kes on need «üheksanda rea klubi» liikmed, kes tema kabinetist odavaid 95-krooniseid pääsmeid hangivad.

SL Õhtulehe andmeil on klubis nii linnavolinikke, valitsuse liikmeid, muusikuid kui ka ajakirjanikke.

«95-kroonine piletihind on linnahalli omalooming,» räägib Pikhof. «Meile ei rääkinud sellest keegi.»

Nukuteatrile ei mainitud lepingut sõlmides ka fakti, et ehkki rentnik saab kasutusele saali 4174 kohaga, kus märgitud read esimesest kolmekümne esimeseni, on ta ilma üheksandast reast.

«Et plaani järgi järgneb kaheksandale reale kümnes, ei ütle keegi,» sõnab Nukuteatri juht Meelis Pai. «Saali plaanil on üheksanda rea asemel valge triip.»

Et publikuhuvi oli meeletu, luges teatri müügiosakond üle viimase kui koha, võttis rendile viimase kui looþi ja mahutas saali 4552 inimest.

Üheksas rida teiste seas. Poleks tegu olnud menulavastusega, mis saalid ääreni täis pani, poleks üheksanda rea müsteerium välja tulnud.

«Saali täituvus oli 120 protsenti,» lisab Pai. «Kunagi varem pole see saal nii täis olnud.»

«Inimesed ei saa puldis tööd teha, sest saabub prominent kutsega, mis on väljastatud helilooþi,» lausub Pikhof.

Üheksas rida on linnahalli direktori Tõnu Pröömi sõnul pärit aastast 1983. «Enne oli saalis 5400 plasttooli, siis telliti pehmed toolid, aga selgus, et need on suuremad,» ütleb ta.

Nii ei mahtunudki kohmakad istmed looþiesisesse üheksandasse ritta ära ja probleem lahendati plasttoolide reaga, mis võttis vähem ruumi. Linnahalli finantsjuht Ljubov Kirtoka: «See pole istekoht ses mõttes – see pole ju pehme tool.»

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.