Vene sõjalaevastik ihkab maailmameredele naasta

Vene sõjalaevastik ihkab maailmameredele naasta

03.02.2008 20:03
Vene mereväe ülemjuhataja abi teatas, et piraatide sagenenud rünnakud kinnitavad vajadust saata riigi sõjalaevad taas maailma ookeanidele.

 
Vene sõjalaevad pidasid mullu kevadel ühisõppuseid India mereväega. Pildil allveelaevade jahtija Marssal Šapošnikovi meremehed.
Foto: Reuters / Scanpix

Esimese järgu kapten Igor Dõgalo lisas, et viimase aja intsidendid näitavad Vene relvajõudude juhtkonnas valitud kursi õigsust ning vajadust taastada sõjalaevastiku kohalolek kõigil maailmameredel, vahendas RIA Novosti.

Dõgalo esines sellise seisukohaga, kommenteerides tänast teadet, et Somaalia ranniku lähedal hõivasid tundmatud mereröövlid sellel nädalal ühe uhiuue Vene puksiirlaeva, mis oli kahe inglase ja nelja venelasega teel Kaug-Itta.

Ohvitser avaldas arvamust, et sõjalaevastiku saatmisega niisugustesse piirkondadesse suudetaks taolisi kallaletunge tsiviillaevadele tulevikus märgatavalt vähendada ning selles suunas valitsus ka liikuvat. Seekord võttis riik ühendust NATOga, mille sõjalaevad Somaalia lähedal patrullivad.

Dõgalo sõnul töötab Venemaa koostöös alliansi riikidega välja meetodeid piraatluse ja terrorismi vastu võitlemiseks merel, vahendas RIA Novosti. Mereväe ülemjuhataja abi lisas seejuures, et piir mereröövlite ja terroristide vahel on viimasel ajal kaduma hakanud.

Atlandi ookeani põhjaosas lõppesid täna ka ulatuslikud Vene mere- ja õhuväe ühismanöövrid, mis algasid juba detsembris ja olid relvajõudude teatel suurimad pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist.

Lisaks osales pikalt retkelt naasev Põhjalaevastiku löögirühm koos NATO alustega terrorivastastel õppustel ning Vahemerel harjutatakse regulaarselt kahtlaste laevade kontrolli, märkis Dõgalo.

Toimetas Oliver Tiks, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.