Vene sõjalennukite manöövrid ehmatasid Toila rahvast (VT)

Vene sõjalennukite manöövrid ehmatasid Toila rahvast

Selge taevas lubas Toila inimestel pühapäeval jälgida Vene sõjalennukite mitu tundi väldanud manöövreid Eesti õhupiiri lähedal, mida kohalikud elanikud pidasid võimalikuks sõja alguseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Alates kella kahest päeval liginesid paarikaupa lendavad Vene hävitajad 20-minutiliste vaheaegadega kirde suunast Toilale ja keerasid siis tagasi.

«Inimesed kruttisid raadioid ning lappasid vanu lehti, et teada saada midagi võimalikust õppusest või rünnakust,» rääkis õhusõite pealt näinud Agne. Kolme tunni jooksul oli näha üle kümne lennuki. Sarnaseid manöövreid Eesti õhupiiri lähistel on Vene lennukid sooritanud terve nädala jooksul.

Eesti õhuväe ülem Teo Krüüner ütles, et tegemist oli Vene lennukitega, mis lendasid Venemaa õhuruumis ning piiririkkumist ei täheldatud.

«Selge ilm petab silma ning kui Toila inimestele tundus, et sõit käib nende pea kohal, siis tegelikult olid lennukid 30 kilomeetrit sealpool piiri,» selgitas Krüüner. «Mis eesmärgil nad meie piiri poole lende tegid ning siis tagasi keerasid, ei ole teada. Kuid paanikaks pole põhjust.»

Õhuväe ülem nentis, et säärased juhtumid panevad tal vere keema, sest täpselt lende fikseeriv radar loodetakse tööle saada järgmisel aastal. «Siis saame Venemaale ka täpsemaid järelepärimisi teha,» sõnas Krüüner.

PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.