Venelased lahkuvad Kaug-Idast

Venelased lahkuvad Kaug-Idast hiinlaste kartuses 
BNS , 13.11.2003 17:52

Venemaa Kaug-Ida piirkonna elanikud kardavad hiinlaste massilist sisserännet ning lahkuvad seetõttu piirkonnast, teatas üks kõrge regionaalametnik neljapäeval.

Kaug-Ida haldusüksuste elanikkond on viimase 10 aasta jooksul vähenenud 13 protsenti, «hiinlaste sisseränne on üks peamisi migratsiooni põhjusi,» ütles Vene presidendi Kaug-Ida esindaja asetäitja Juri Obrjadin kohtumisel Vene parlamendisaadikutega.

Selline tendents on kõige nähtavam põhjas, eriti Magadani ümbruses, kust on lahkunud 57 protsenti elanikkonnast. Kamtðatka elanike arv on vähenenud 20 protsenti ja Sahhalini saarelt on ära kolinud 18 protsenti inimestest.

Enamus lahkunutest püüab end sisse seada Kesk-Venemaal, ütles Obrjadin.

Venemaa Kaug-Ida regioonis elab praegu 6,7 miljonit inimest, samal ajal kui piirkonnaga külgnevas kolmes Hiina provintsis on elanikke 15 korda rohkem – 100 miljonit, märkis ametnik.

Rahvastiku tihedus regioonis, mis moodustab 36,4 protsenti Venemaa territooriumist, on 1,2 inimest ruutkilomeetri kohta, võrreldes riigi keskmise näitajaga, mis on 8,5, ütles Obrjadin saadikutele.

Migratsiooniküsimuste eest vastutav asevälisminister Aleksander Tðekalin ütles samal kohtumisel, et Hiina immigrandid on tänavu sooritanud 10.500 kuritegu ja õigusrikkumist.

Viimase kümne aasta jooksul on Venemaalt välja saadetud 43.000 Hiina kodanikku, kes rikkusid elamisloa korda.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.