Venemaa naftafirma investeerib Sillamäele 10 miljonit dollarit

Venemaa naftafirma investeerib Sillamäele 10 miljonit dollarit
25.03.2003

Venemaa nafta- ja gaasikorporatsioon Noil alustab tänavu Sillamäel gaasitoodete terminali ja gaasitöötlemiskompleksi ehitust, mis lähevad maksma üle 10 miljoni dollari, kirjutab Põhjarannik.

Noili direktorite nõukogu esimees Mihhail Petrov ütles eile, et praegu käib terminali projekteerimine, ehitus algab tänavu mais ning kestab kuni järgmise aasta jaanuarini.

Tänavu sügisel plaanib Noil alustada Sillamäe vabatsooni territooriumile ka kahe gaasitöötlemiskompleksi ehitust.

Petrovi sõnul kavatseb Noil kahe aasta jooksul investeerida Sillamäele 10-11 miljonit dollarit ehk 145-160 miljonit Eesti krooni. Rajatavas terminalis ja gaasitöötlemiskompleksides saab kokku tööd ligikaudu 100 inimest.

Noili koduleheküljel märgitakse, et korporatsiooni Sillamäe projekti peamiseks eesmärgiks on suurendada nafta- ja gaasitoodete eksporti Balti riikides ning mujal Euroopas.

Gaasitöötlemiskomplekside ja terminali rajamine Venemaa piirist 29 kilomeetri kaugusel mere ääres asuvale Sillamäele muudab Noili hinnangul toodangu tarnimise Euroopasse tunduvalt odavamaks.

Petrovi sõnul rääkis Sillamäe kui investeerimispaiga valiku kasuks ka Eesti eelseisev astumine Euroopa Liitu, mis lihtsustab korporatsiooni jaoks tulevikus eksporti ja võimaldab kaasata täiendavaid investeeringuid.

Lisaks investeeringutele gaasitööstusesse soovib Noil saada Petrovi sõnul ka rajatava Sillamäe sadama osanikuks. «Kokkulepe selleks on Silmetiga ettevalmistamisel,» ütles Petrov.

–>PM Online
online@postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.