Viru-Jaagupit ilmestavad puuskulptuurid (VT)

Viru-Jaagupit ilmestavad puuskulptuurid

Viru-Jaagupi kiriku lähedal seisavad hiljuti valminud puuskulptuurid, mis on nii värsked, et on esialgu veel lõplikult kohale panemata.

Et Viru-Jaagupis puudub laste mänguväljak, otsustas koguduse õpetaja Tarmo Linnas ühes abikaasa Rainega mõni aeg tagasi asja käsile võtta ning esimese tegemisena rajati pisikeste tarvis liivakast.

Koos kunstnik Rene Haljasmäega sündis õpetajal idee panna mänguväljakut ilmestama puuskulptuurid, sest ka materjal oli käepärast – läheduses kasvasid eakad puud, mis nii või teisiti kavas langetada.

Ettevõtmisele panid käe alla neli skulptorit: Eesti Kujurite Ühenduse liige Paul Mänd, kes muu seas nimelt puuskulptuuridega esinenud ka Tallinna Lauluväljakul, Tallinna loomaaias ja Sagadi mõisas, Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja Lea Armväärt, kes on skulptuurisümpoosionidel osalenud nii siin- kui ka sealpool piiri, Tudu põhikooli õpetaja Riho Mäe, kes samuti mitu näitust korraldanud, ja Kunstiakadeemia magistrantuuris tudeeriv Kirke Kangro, kel seni isikunäitused olnud Riias, Tallinnas ja Suure-Jaanis.

Samuti võttis asja täie tõsidusega üks tulevane kunstnik, Tartu Kunstigümnaasiumi õpilane Timmo Linnas.

“See mõte tuli nii ootamatult, et ega kunstnikudki saanud aega oma kavandeid eriti põhjalikult läbi mõelda,” ütles Tarmo Linnas. “See oli meie jaoks vettehüppamine tundmatus kohas. Üritus õnnestus ja me loodame seda jätkata.”

Tema sõnul peaks valminud kujudel olema ka funktsionaalne eesmärk, lapsed peavad saama nende ümber mängida. Samas andis puuskulptuuride tegemine võimaluse kasutada ära eespool mainitud suured puud kirikuaias.

“Tahtsime, et nende elu ei lõpeks ahjus või saekaatris,” märkis Raine Linnas. “Ja lapsed käivad siin juba päris agaralt, kuigi me neid skulptuure veel eriti laialt reklaaminud ei ole.”

Korraldajate sõnul jäid kunstnikud rahule ning ka vald on nende ettevõtmisele tunnustust avaldanud. Kohalikud lapsedki tunnevad asja vastu huvi ning aitavad kujude peitsimisel jõudumööda kaasa.

Rünno Saaremäe
rynno@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.