Viru Raadio peatas jälle oma saated

Viru Raadio peatas jälle oma saated

Rahapuuduses on vaeveldud juba aastaid, viimased seitse kuud pole raadio töötajad palka ning kaastöötajad honorari saanud, kirjutas Pőhjarannik.

Teisipäeval luges Viru Raadio peatoimetaja Anne Jundas eetris ette kultuuriminister Signe Kivi kirja, milles anti teada, et ministeerium ei saa toetada Ida-Viru maavalitsuse taotlust eraldada Viru Raadiole valitsuse reservfondist 422.230 krooni.

Minister Kivi arvates pole Viru Raadio probleem erakorralise iseloomuga ja soovitas taotleda toetust järgmise aasta riigieelarvest vői regionaalprogrammidest.
Pr. Kivi jättis targu mainimata, et nii on Viru Raadio ka aasta-aastalt toiminud…

“Me ei jaksa lőputult paljast missioonitundest seda raadiot teha. Saime viimati palka möödunud aasta augustis,” ütles Jundas ajalehele. Saadete edastamine lőpetati tema sőnul määramata ajaks.

Eelmisel aastal raadio haldamiseks loodud mittetulundusühingu vőlad ületavad pool miljonit krooni. Lisaks töötajate tasudele on riigile tasumata maksud.

Jundase sőnul on ta kirjutanud hulgaliselt taotlusi erinevatelt fondidelt ja sihtasutustelt raha saamiseks, kuid tulutult. Eelmisel aastal toetas raadiot ainsana 200.000 krooniga Ida-Viru Omavalitsuste Liit (IVOL).

IVOL oleks ka tänavu nőus toetama raadiot 200.000 krooniga, eeldusel, et keegi teine samuti raha juurde annab.

“Maainimeste jaoks on Viru Raadio oluline infokanal, mis peaks alles jääma. Kuid omavalitsused üksi ei jőua teda üleval pidada,” ütles IVOL-i tegevjuht ja MTÜ Viru Raadio juhatuse liige Erikson.

Raadio aastaeelarve on 800.000 krooni, mis jaguneb pooleks eesti- ja venekeelse programmi vahel. Viru Raadio on olnud argipäeviti eetris pooletunnise eestikeelse programmiga Vikerraadio ja pooletunnise venekeelse programmiga Raadio 4 lainel.
Viru Raadio on kuulatav Narvast Rakvereni ja lõunas ka Jõgevamaa Saare vallaski.

Mida arvavad asjast regionaalminister, ringhäälingunõukogu ja riigikogu kultuurikomisjoni liikmed, püüame välja selgitada.
Kuigi, jah, ka senine vaikimine on arvamuse väljendus…

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.