VKG müüs piirkondlikud puhastusseadmed

Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste äriühing Järve Biopuhastus OÜ ostis 66 miljoni krooniga Viru Keemia Grupilt (VKG-lt) piirkondlikud puhastusseadmed, pannes nurgakivi Eesti läbi aegade suurimale keskkonnaprojektile. Ostu finantseeris Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

VKG juhatuse esimehe Janek Parkmani sõnul oli puhastusseadmete müük
loogiline ja ainuvõimalik samm, mis lõi eeldused suuremahulisteks
investeeringuteks Euroopa Liidu rahastamisallikatest.
“Keskkonnaministeeriumiga peetud läbirääkimiste tulemusena jõudsime
kompleksi maksumuse osas 66 miljoni kroonini.” ütles Parkman.

Taani projekteerimisfirma Ramb¸ll Ltd. hindas piirkondliku puhastuskompleksi olemasoleva vara väärtuseks 289 ning PIC Eesti AS 221 miljonit krooni.
Puhastuskompleksi territoorium on 1,6 ha ja puhastusprotsess koosneb
eelpuhastusest, bioloogilisest puhastusest ning järelpuhastusest.

Läänemere reostuse vähendamist ning reovee ümberpumpamise ning puhastamise efektiivsemaks muutmist silmas pidades oli puhastusseadmete müük hea tehing, millest võidavad nii Ida-Virumaa tööstusettevõtted kui ka elanikud.

Järve Biopuhastus OÜ loodi regionaalse kanalisatsioonisüsteemi
opereerimiseks ja selle asutasid neli Ida-Virumaa linna: Kohtla-Järve,
Jõhvi, Kiviõli ja Püssi, et taotleda Euroopa Liidu programmide kaudu raha
kompleksi ulatuslikuks rekonstrueerimiseks.

Hetkel opereerib piirkondlike puhastusseadmetega ning vastutab tööstusliku reovee ja linnade olmevee ümberpumpamise eest VKG tütarettevõte Viru Biopuhastus AS. Ettevõtte tulevik sõltub puhastusseadmete uue omanikuga peetavate läbirääkimiste tulemustest.

2001. aastal puhastatud reovee maht oli 7,5 miljonit kuupmeetrit. Tööstuse osa moodustas sellest 45 ja olmevesi 55%. Teenust kasutavad regiooni suuremad tööstusettevõtted: VKG tütaräriühingud, Nitrofert AS, Velsicol Eesti AS, Repo Vabrikud AS, Kiviõli Keemiatööstuse OÜ ning Ida-Virumaa linnad Kohtla-Järve, Kiviõli, Püssi, Jõhvi. Viru Biopuhastuse 2001. aasta käive oli 24,5 mln. krooni ja ettevõte annab tööd 39 inimesele.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.