Aasta kodanikuks valiti Lagle Parek

Aasta kodanikuks valiti Lagle Parek

23.11.2007 20:35 

Rahvastikuminister Urve Palo andis täna Estonia talveaias aasta kodaniku tiitli Lagle Parekile.

 
Lagle Parek aasta kodaniku tiitli üleandmisel Estonia talveaias.
Foto: Toomas Huik

Rahvastikuministri sõnul teenis Parek selle tiitli oma pikaajalise tööga Eesti rahva ja ühiskonna hüvanguks, vahendas riigikantselei.

«Lagle Parek on Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu nõukogu esimehena aktiivselt kaasa aidanud kodanikuühiskonna ja demokraatia arendamisele Eestis,» rääkis Palo. «MTÜ Caritas Eesti asutamine juba kümme aastat tagasi on vaid üks märk sellest, et Lagle Parek on näidanud läbi aastate aktiivse kodanikuna eeskuju ühiskonna ehitamisel.»

«Ta on öelnud, et tema eesmärk on «olla olemas kaaskodanike ja riigi jaoks»,» märkis Palo. «Selle näiteks võib tuua juba kaheksandat aastat toimunud suvise projekti «Eesti talu õpetab eesti keelt», kus eesti taludes õpivad keelt ja näevad taluelu muukeelsed lapsed. Lagle Parek on öelnud selle projekti raames maainimestega kokku puutudes: «Nende aastatega oleme kogenud seda suurt potentsiaali, mida kannab endas rahvas».»

Eestis tähistatakse kodanikupäeva aastast 1999. Kodanikupäev on pühendatud Eesti kodanikule, tema õigustele ja kohustustele.

Tänavuse kodanikupäeva moto on «Eesti riik on minu üle uhke».

Eelmisel aastal sai sama tiitli kahekordne olümpiavõitja Andrus Veerpalu.

Toimetas Aivar Õepa, Postimees.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.