AP mainis Vaherit ja hukkunute arvu

(13:21 20.05.2003)

AP mainis Vaherit puudutavas uudises Eesti kõrget liikluses hukkunute arvu

Uudise pilt
Foto: Rauno Volmar

TALLINN, 20. mai (EPLO) – Associated Press mainis justiitsminister Ken-Marti Vaheri ametisse jätmist puudutavas uudises seda, et Eestis hukkus mullu liikluses 220 inimest ning selle üheks põhjuseks on kiiruseületamine.

USA vasakpoolne agentuur kirjutas, et eelmisel aastal hukkus Eesti teedel 220 inimest, mis on viimase 11 aasta kõrgeim näitaja. Politsei teatel on üks selle põhjustest pidev kiiruseületamine teedel, mainis AP.

Agentuur märkis ka, et peaminister Juhan Parts ei leidnud, et kiiruseületamine on asi, mille pärast minister peaks tagasi astuma. Ometigi ei märgi AP kordagi, et Vaher ka valetas avalikkusele, kui mainis, et tal polnud üle-eelmisel laupäeval kiirust ületades kehtivaid rikkumisi, kuigi ilmnes, et tal kehtis enne seda kaks liikluseeskirjade eiramist.

Vaher sõitis 10. mail 90 km/h alal 134 kilomeetrit tunnis ning jäi politseile vahele, mispeale maksis ta 1800 krooni trahvi ja vabandas avalikkuse ees. Pärast ilmnemist, et ta oli enne alates 1996. aastast 22 korda liikluseeskirjade rikkumise eest karistada saanud, esitas ta peaministrile lahkumispalve, mida Parts aga ei rahuldanud.

Allikas
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.