Aprillis algavad “Prantsuse Päevad”

Prantsuse Suursaatkond Eestis annab teada, et Euroopa Liidu Infokeskuse koordineerimisel ja Euroopa Liidu riikide saatkondade ning maavalitsusete koostöö tulemusel on Eestis tekkimas Euroopa päevade korraldamise traditsioon ning juba kolmandat aastat järjest on igal Eesti maakonnal võimalik tutvuda lähemalt ühe Euroopa Liidu riigiga.

Ida-Virumaa elanikud on oodatud nimetatud programmi raames Narvas 4. ja 5. aprilli toimuvatele Prantsuse päevadele. Prantsuse saatkond oma Kultuurikeskuse ja Majandusesindusega on püüdnud sisustada selle päeva nii, et see pakuks huvilistele võimalust osaleda kas siis passiivselt või veel parem aktiivselt Prantsusmaad ja Euroopa Liitu tutvustavatel ettekannetel ja mõttevahetustel, näha Prantsusmaad läbi fotonäituste ning nautida Prantsuse kultuuri läbi kahe muusikaetenduse, filmihuvilistele film “Amélie”.

Päev algab ettekannetetsükliga Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, vaatluse alla tulevad Euroopa Liidu küsimused, Prantsusmaa regionaalpoliitikat puudutavad teemad ning Prantsuse-Eesti majandussuhted. Osalevad : külaline Prantsusmaalt – senaator hr. Patrice Gelard, Prantsuse suursaadik Eestis hr. Jean-Jacques Subrenat, Euroopa Komisjoni Delegatsiooni esindaja jt.

Kolledži suures auditooriumis saab täiendada oma teadmisi Euroopa Liidust ning osaleda ka temaatilistes viktoriinides. Võitjatele auhinnad!

Need, kes on huvitatud prantsuse keele õppimisest või õppimisvõimalustest Prantsusmaal, tulge tutvuma Prantsuse Kultuurikeskuse tegevust tutvustava stendiga.

Silmailu pakuvad hr. Vladimir Balabnjovi fotonäitus “Paris, la Seine” Narva Kindluses ja pr. Eike Elleri näitus endisest kalurikülast, nüüdsest suvituskohast Lõuna-Prantsusmaal Cabanes de Flaury’s Narva Kultuurikeskuses.

Õhtul meelelahutuseks Ehte Keskkooli näitetrupi versioon Viktor Hugo romaani ainetel tehtud muusikalist “Jumalaema kirik Pariisist” ning prantsuse muusika kaleidoskoop kuulsamatest šansoonidest kuni kaasaegsemate paladeni Cecile Elzi?re’i ja tema muusikute esituses.

Toimuvad ka ametlikud kohtumised Ida-Viru maavanema Rein Aidmaga, Narva linnapea hr. Imre Liiviga ning Ida-Virumaa ettevõtete külastused.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.