Saksi-Anhalt liidumaa delegatsioon külastas Ida-Viru Maavalitsust

Esmaspäeval tegi töövisiidi Ida-Viru Maavalitsusse Saksamaa Liitvabariigi Saksi-Anhalt liidumaa mäetööstuse esindajate delegatsioon. Delegatsiooni eesmärgiks oli ülevaate saamine Ida-Virumaa hetkeolukorrast ning potentsiaalsetest maakonda investeerimise võimalustest.

Maavalitsuses toimunud lühikesel kohtumisel andis Ida-Viru Maavanem Rein Aidma külalistele infot Ida-Viru maakonna ning siinse investeerimiskliima kohta. Pikemalt peatuti küsimustel, mis puudutasid tööhõivet, maakonna tulevikuperspektiive ning Eesti ühinemist Euroopa Liiduga.

Külaliste sõnul on Ida-Virumaa ning Saksi-Anhalt liidumaa probleemid paljuski väga sarnased, eelkõige tööhõive, töötute ümberõppe ja mäetööstuse ümberstruktureerimise osas. Ka on lähedased mõlema piirkonna tulevikunägemused turismi arendamise ning välisinvestoritele atraktiivsemaks muutumise vallas.

Ida-Viru Maavanem Rein Aidma sõnul loodetakse visiidile järgnevalt edukat koostööd ning Saksi-Anhalt liidumaa ettevõtjate investeeringud Ida-Viru maakonda.

Koos Saksi-Anhalt liidumaa delegatsiooniga käis Ida-Viru Maavalitsuses ka AS Kohtla-Järve Soojus esindaja Toomas Niinemäe, kelle juhendamisel suundusid külalised edasi Ahtme Soojuselektrijaama.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.