Direktori poolt ja vastu

Kohtla-Järvel algas kooliaasta taas protestiga direktori vastu
02.09.2006 00:01Erik Gamzejev 

Umbes sada inimest tuli eile Kohtla-Järve ainsa eesti kooli juurde meeleavaldusele ja nõudis vastu lastevanemate ja õpetajate tahtmist kooli direktoriks määratud Irina Tokmani tagandamist.

KJG.jpg:

Eilsel piketil kogusid Kohtla-Järve eesti kooli vilistlased ja lapsevanemad üle saja allkirja avaldusele, milles väljendatakse rahulolematust punaminevikuga direktori üle.
Foto: Peeter Lilleväli

 

 

 

 

 

 

Järve gümnaasiumi ees direktori vastu protestinud lapsevanemad ja vilistlased hoidsid käes väikseid sinimustvalgeid lippe ja loosungeid, millel nõuti Tokmani lahkumist koolist ja linnavõimudelt eesti kooli sovetiseerimise lõpetamist.

Põhiline etteheide direktorile on see, et ta on endine kompartei ideoloogiatöötaja. Kohtla-Järve vähesed eestlased peavad kooli omamoodi eestluse saareks ja soovivad selle etteotsa eestimeelset inimest.

Lapsevanem Indrek Vilumetsa hinnangul näitas meeleavaldus linnajuhtidele, et on palju lapsevanemaid, kes pole sellise koolijuhiga rahul.

«Mul on tunne, nagu tiksuks 15 aastat pärast Eesti taasiseseisvumist Nõukogude aeg siin linnas edasi,» ütles ta. «Ja praegu pole vähimatki märki, et midagi muutuda võiks.»

Vilumets avaldas heameelt, et nii palju inimesi kohale tuli. «Paljude inimeste töö on linnavõimuga seotud ja meeleavaldamine võib kaasa tuua tagakiusamise,» ütles ta.

Pisut üle tunniajasel piketil koguti üle saja allkirja avaldusele, milles kinnitati rahulolematust Tokmani koolijuhiks määramisega.

Piketi üks korraldajaid, lapsevanem Marika Parkman avaldas kartust, et linnavõimude tegevuse tagajärjel võib eesti kool linnast varsti üldse kaduda.

«Meile öeldakse, et kui direktor ei meeldi, siis viige oma lapsed mõne teise linna kooli,» selgitas Parkman. «Kas nii tahetakse neid väheseidki eestlasi, kes Kohtla-Järvele on jäänud, siit minema tõrjuda?»

Direktor Tokman lubas eile ajakirjanike küsimustele oma kabinetis vastata pärast kella kahte, kuid oli selleks ajaks koolimajast lahkunud.

Eile aktusel osalenud Kohtla-Järve aselinnapea Niina Aleksejeva ütles, et ei märganud mingit vastuseisu direktorile.

«Mina olin saalis, seal tegid lapsed väga ilusa eeskava, lapsevanemad olid ka saalis, kõik oli väga viisakas. Aga seda, mis õues toimus, mina aknast ei vaadanud,» kinnitas ta.

Vastasseis Järve gümnaasiumis vallandus mullu suvel, mil linn määras Tokmani direktori kohusetäitjaks. Tänavusel uuel konkursil valis linnavalitsuse komisjon Tokmani viie kandidaadi seast direktoriks.

Tokmani vastu hääletasid komisjoni kuulunud õpetajate ja lastevanemate esindajad.

xxx

 

Samal teemal Tarkusepäev KJ moodi

Ehk leiad seosed 15-aasta tagusest sündmustega?

 

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.