Tarkusepäev KJ moodi

Lapsevanemad ajasid direktori aktuselt ära
02.09.2005 00:01Erik Gamzejev, Põhjarannik
Kohtla-Järve gümnaasiumi eilne aktus võttis ootamatu pöörde, kui kooli direktori kohusetäitja pidi terve saalitäie laste ja lastevanemate nõudmisel lahkuma.

«Välja! Välja! Välja!» skandeeris saalitäis rahvast, kui vastu lastevanemate tahtmist linnavõimude poolt direktori kohusetäitjaks surutud Irina Tok­man üritas avaaktusel kõnet pidada. Tokman katkestas kõne ja lahkus saalist.

Sama publik oli püsti ka paarkümmend minutit varem ja austas pika aplausi ja vaimustushüüetega kooli senist direktorit Sirje Jõemaad, kelle linnavõimud tänavu suvel ilma põhjendusteta koolijuhi ametist lahti lasid.

Nõudsid vana direktorit

Kolleegide ja lapsevanemate poolt lugupeetud, kuid linnavõimudest erinevasse erakonda kuuluva direktori ametist minemakihutamine tekitas pingeid, millele valas veelgi õli tulle linnapea Jevgeni Solovjovi otsus vähem kui nädal enne kooliaasta algust määrata Jõemaa kohale direktori kohusetäitjaks senine Ahtme gümnaasiumi eesti keele õpetaja Tokman.

Järve gümnaasiumi õpetajate sõnul oli neile vastuvõetamatu, et Tokman määrati ametisse nendega nõu pidamata. Samuti ei tahtnud õpetajad leppida sellega, et Kohtla-Järvel eesti kultuuri ja vaimu keskuseks oleva ainsa eestikeelse gümnaasiumi juhiks saab inimene, kes on Nõukogude ajal olnud linnas juhtivates parteiametites ning on praegu valitud linnavolikogusse end eelkõige vene elanike huvide kaitsjaks kuulutanud Eestimaa Ühendatud Rahvapartei nimekirjas.

Oodata riigi sekkumist

Aktusel sütitava kõne pidanud Teet Korsten ütles, et tema lapsevanemana ei saa tunnistada Irina Tokmanit kooli juhina. «Minu silmis on selleks ikkagi jätkuvalt Sirje Jõemaa, kel on jagunud julgust ja meelekindlust hakata vastu praegusele Kohtla-Järve linnavõimule,» ütles Korsten. «Kurjuse ja nõmedusega ei tohi leppida. Sellele tuleb vastu hakata.»

Samal aktusel viibinud rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo esindaja Ida-Virumaal Ken Koort leidis, et kuigi Järve gümnaasiumi direktori konflikti puhul on tegu omavalitsuse küsimusega, on see nüüdseks paisunud selliseks, kus on ilmselt vajalik riigi sekkumine.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.