Endisi idavirulasi oodatakse sel nädalavahetusel kodukanti

Pressiteade: 09.07.02

Ida-Virumaal tegutsev mittetulundusühing Valge Hobu Klubi kutsub eelseisval sündmusterohkel nädalavahetusel kodukanti külastama Ida-Virumaalt pärit inimesi.

Valge Hobu Klubi juhatuse liige Meelis Tint ütles, et aastas võiks olla üks selline nädalavahetus, kus võimalikult palju Ida-Virumaalt pärit ja siin üheskoos koolis käinud inimesi, kes praegu elavad ja tegutsevad erinevates Eesti paikades taas kodukandis kokku tulevad. “Üheltpoolt on lihtsalt tore vanade sõpradega kokku saada, teisest küljest loodame, et selline kokkutulek ärgitab ka suuremat huvi Ida-Virumaa vastu ja näitab, et siin käib normaalne seltsielu ja toimub palju huvitavaid üritusi,” ütles Tint.

Eeloleva nädalavahetuse sündmuste keskpunktiks on reedeks Jõhvi kesklinna kerkiv ligemale tuhande-kohaline telk, kus kolme päeva jooksul esinevad paljud Eesti tuntud ansamblid – Justament, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Genialistid, Jäägermeistrid ja mitmed teised. Laupäeval kell 11 algab Edise külast läbi Jõhvi linna kuni telgini kulgev kohalike mittetulundusühingute rongkäik koos pasunakooride ja hobuvankritega.

Pärast rongkäiku austatakse telgis tänavu Valge Hobu Klubi poolt Ida-Virumaa Tegija tiitli pälvinud endist Ida-Virumaa politseiprefekti Aleks Uibot. “Sel ajal, kui Uibo juhtis Ida-Viru politseid langes märgatavalt kuritegevuse tase maakonnas ja see on tähtis saavutus, mida me peame vajalikuks esile tõsta, et murda ekslikku eelarvamust Ida-Virumaa suure kriminogeensuse kohta,” ütles Valge Hobu Klubi liige ja rongkäigu korraldaja Kalev Naur.

Lisaks üritustele Jõhvi telgis tasub laupäeval külastada Peipsi ääres Kauksi veepidu, pühapäeval toimub Illuka mõisa päev. Reede õhtul on Toilas Rein Rannapi, Maarja ja Jassi Zahharovi kontsert. Laupäeval esineb Narva Aleksandri kirikus Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Nädalavahetusel hakkavad valmima saama ka kuus skulptuuri, mida Eesti tuntud skulptorid kümne päeva jaoks Jõhvi linna kivipäevadel teinud on.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.