Eurovastased pole tavakodanikud ?

Eurovastased on pettunud

---

BNS
10. juuli 2003 15:56
Uurimiskeskus Vaba Euroopa (UKVE) kritiseeris riigijuhtide keeldumist tulemast avalikule väitlusele.

“See viitab nende ebakindlusele nii argumenteerimisoskuses kui ka liitumise olulisuses. Ühtlasi vähendab see riigijuhtide usaldusväärsust, kuna leiab kinnitust Eesti poliitilise eliidi veendunud hoiak rääkida vaid üksi ja kõrgelt kohalt,” teatas uurimiskeskus.

UKVE direktori Martin Helme sõnul ei saa võtta riigikogu esimehe Ene Ergma arvamust, et mõne üksiku skeptikuga väitlemise asemel tahab ta rääkida võimalikult paljude tavakodanikega, kuidagi teisiti, kui soovina vältida vastandumist euroküsimustega kursis olevate inimestega ja ajada tavakodanikule ilusat ümmargust euromannat.

UKVE nõukogu esimees Ivar Raig avaldas lootust, et väitlus mingis vormis siiski toimub. “Me loodame siiski jätkuvalt, et enne sügisest referendumit õnnestub meil peamiste liidupooldajatega avalikult väidelda, mitte jääda ühe küsimusega käeviibutajaks rahva hulgast europooldajate vabaõhuüritustel. Ma ei suuda uskuda, et Eesti meedias pole võimalik korraldada korralikku väitlust liitumispooldajate ja -vastaste parimate esindajate vahel,” rääkis Raig.

President Arnold Rüütel teatas vastuseks euroskeptikute väitluskutsele, et teeb euroteavitust oma intervjuudes ja kohtumistel rahvaga.

“Ma ei näe vajadust sellist spetsiifilist eraldi debatti välja lausa kuulutada ja seal siis hakata vaidlema,” ütles ta Kanal 2 uudistele. “Mõtteid vahetada saame ju igasugustes vormides.”

UKVE ettepaneku tõrjus ka riigikogu esimees Ene Ergma, kelle sõnul on paari euroskeptikuga peetavast debatist olulisem kohtuda tavainimestega. “Tähtis on rääkida inimestega,” ütles ta teleuudistele. “Me ei ole rääkinud sellisel tasemel inimestega, kes ei tea Euroopa Liidust midagi, välja arvatud seda, mis on hirmutatud, et euronõuded tulevad, palgad on väiksed ja hinnad hüppavad ülesse.”

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.