Haljala anne toimetab taas kodutanumal

Haljala anne Ahti Bachblum toimetab taas kodutanumal

Haljalast sirgunud muusik ja laulja Ahti Bachblum (26) on ringiga tagasi ning valmistab ette tähistama suuremalt tõsiasja, et Haljalas möödub õige pea 125 aastat kooslaulmise esmamainimisest.

Ahti Bacblumi sõnul on tulemas külla magusavabriku Kalev kõvatasemeline koor Tallinnast, lisaks esineb muidugi Haljala enda lauluselts. “Hea muusikaelamus peaks olema garanteeritud,” leiab Bachblum, kes ise on viimased poolteist aastat juhatanud kohalikku segakoori.

Koorijuhi sõnul on esinetud praegu vaid kodus, repertuaaris on enamjaolt eesti autorite looming ning paarikümneliikmelise koori seast leiab väga laia tegevusskaalaga inimesi. Igatahes koori kokkusaamisega probleeme ei olnud. “Tundub, et neil on seda vaja,” ütleb Bachblum.

Ehkki Ahti Bachblum on sündinud Haljalas ning nüüd tal seal ka oma koor on, jõudis noormees vahepeal teha tiiru peale mujalgi.

Küll on nähtud teda Tartu vaimuinimeste kantsis Illegaardis klaveril saatmas Diana Klasi, kellega muusik tunneb suurimat klappi. Küll on mänginud ta erinevates bändides.

Läinud reedel esitas ta klaveril mõnusaid palu Rakvere Art Cafes. “Mängisin põhiliselt Eesti nii-öelda kergemat muusikat viiekümnendatest, kuuekümnendatest, seitsmekümnendatest aastatest, ühesõnaga, mis endale on meeldinud läbi aegade,” tähendab Bachblum. See oli üle hulga aja esimene sooloesinemine.

Ent viimase aja suuremad tegemised olid Bachblumil seotud Rakvere Teatri muusikalise näitemänguga “Arabella”, kus ta oli kontsertmeister.

Seda tööd hindab ta huvitavaks kogemuseks igas mõttes. “Esimene iseseisev repetiitoritöö kutselises teatris,” lausub Bachblum. “Sõnateatri näitleja laulma panna, see oli vahest kõige suurem väljakutse.”

Aga lisaks Diana Klasile on Ahti Bachblum esinenud Siiri Sisaski, Heli Vahingu, Liisi Koiksoniga. Neid jätkub veelgi.

Pärast Haljala kooli lõpetamist siirdus Ahti Bachblum Tartusse Vanemuisesse kooriartistiks. Selle viie aasta jooksul jõudis ka ühele sealsele draamalavastusele muusikalise kujunduse teha. Edasi õppis Tallinnas muusikaakadeemias laulu.

Haljalasse naasmise kohta ütleb Bachblum, et võib-olla see kõlab pateetiliselt, ent teatud võlatunne on tekkinud kodukoha ees. “Mõtlen, et kummalisel kombel teatakse mind kas või Pärnumaal rohkem kui siin. See ei tundunud enam päris õige,” räägib muusik. “Kuigi on teada, et ükski prohvet pole kuulus omal maal. On sobiv hetk kodukandile tagasi anda, mis ma sealt saanud olen.”

Kui kellelegi veel täpselt ei meenu ja mõtleb, et oot-oot, kus ma seda kutti küll tean, siis ehk on vihjena abiks ansamblinimi D-Gän.

Suuri plaane muusik ei hau. “Elan päev korraga, seni tööd otsima pole pidanud, küllap töö leiab ise mu üles,” ütleb Ahti Bachblum.

KOORILAUL:

23. novembril kell 18 tähistatakse Haljala rahvamajas 125 aasta möödumist esimese kooslaulmise esmamainimisest.

–>Aarne Mäe
aarne@virumaateataja.ee

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.