Narva jõel peetakse rahvusvaheline lõhepüügivõistlus

Keskkonnaministeeriumi pressiteade: 31.10.02

1.-2. novembril peetakse Narva jõel lõhe harrastuspüügivõistlus Narva Lõhe 2002.

Teist aastat peetava võistluse eesmärk on tutvustada seaduslikku lõhepüügivõimalust Narva jõel ning tugevdada kalastajate rahvusvahelist ühtekuuluvust.

Eelmisel aastal korraldatud võistlusel osalesid
keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna spetsialisti Peeter Prassi sõnul Eesti, Läti ja Soome võistkonnad. Tänavu loodetakse ka Venemaa kalameeste osavõttu.

Mullusel võistlusel tabatud kalade hulgas oli vaid üks lõhe. Edaspidi peaks Prassi sõnul lõhesaak Narva jõest üha paranema, sest nii Ivangorodi kui ka Põlula kalakasvatuskeskused asustavad jõkke lõhe noorkala. Põlula kalakasvatuskeskus teeb seda järjest kasvanud mahus alates 1997. aastast.

Eelmisel aastal oli ametlik lõhesaak Narva jõest Eesti poolel veidi üle kahe tonni ehk 361 tükki, millest Põlula kalakasvatuskeskuse märgisega oli ligi 23%. Venemaa kalameeste saak oli natuke suurem.

Võistluse peakorraldaja on kalaspordiklubi Kalastaja. Võistluse toimumise aluseks on eelmise aasta augustis koos käinud Eesti-Vene valitsustevahelise kalapüügikomisjoni otsus harrastuskalapüügi edendamise kohta Narva jõel.

Osalejate kogunemispaik on mõlemal päeval Ida-Virumaa keskkonnateenistuse (Grafovi 21, Narva) esisel platsil. Võistlejate registreerimine algab 1. novembril kell 10, võistlused avatakse kell 12, 2. novembril algab võistlejate registreerimine kell 8, võistluspüük läheb lahti kell 9.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.