Hansapanga toetuskonkursi peavõidud lähevad Tartusse ja Narva

Hansapanga laste- ja noorteprojektide toetuskonkursi “Paneme tähed särama” hindamiskogu tegi teatavaks võistlustööd, mille toetuseks annab pank tänavu 840 000 krooni. Suurimad toetussummad lähevad noorteprogrammile “Aken tulevikku”, Avatud Noortekeskuste tugikeskusele Tartus ning Narva Noortekeskuse projektile “Exit”.

Teist aastat toimunud Hansapanga laste- ja noorteprojektide toetuskonkursi eesmärgiks on toetada projekte, mis aitavad luua lastele ja noortele paremaid arenemisvõimalusi ning on seotud hariduse, tervise või vaba aja sisustamisega.

“Konkursi vajalikkuses pole mõtet kahelda. Kahel aastal on esitatud kokku ligi 600 võistlustööd, millest 30-le on pank oma toetust jaganud,” rääkis hindamiskogu esimees ning Hansapank Eesti peadirektor Andres Liinat. “Konkurss on meie jaoks üks võimalustest, kuidas aidata kaasa Eesti erinevate piirkondade arengule. Usume, et konkurss mõjub motiveerivalt ka kohapealse initsiatiivi laiemaks tekkimiseks,” lisas Liinat.

Tänavu toimunud konkursile laekus 220 võistlustööd, taotluste kogumaht ulatus 24,7 miljoni kroonini. Taotluste hulgast valis hindamiskogu välja 19 tööd, mille vahel jaotati sõltuvalt projekti suurusest ja suunitlusest 839 247 krooni. Suurimad toetussummad eraldati noorteprogrammile “Aken tulevikku” (100 000 kr), Avatud Noortekeskuste tugikeskusele Tartus (85 000 kr) ja Narva Noortekeskuse projektile “Exit” (71 800 kr).

“Projektidelt eeldasime selget eesmärki ja toetuse kasutamise viisi koos avalikult jälgitava tegevusprotsessiga, pikaajalist ühiskondlikku kasu ning projekti mitteärilist suunitlust,“ ütles Liinat komisjoni tööd kommenteerides. Hindamiskogusse kuulusid lisaks Hansapanga esindajatele dirigent ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Eri Klas, Avatud Eesti Fondi sihtasutuse juhataja Mall Hellam, Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutuse Haridusprogrammide Keskuse programmide juht ja MTÜ Eesti Noorsoo Instituudi juhatuse esimees Toivo Sikk, Haridusministeeriumi noortetalituse peaekspert Anne Kivimäe.

MTÜ Eesti Noorsoo Instituudi juhatuse esimehe Toivo Siku sõnul väärib Hansapanga sellekohane initsiatiiv suuremat ühiskondlikku tähelepanu, kuna tegemist on esimese tõsiseltvõetava erasektori algatusega süsteemse toetusahela loomisel laste ja noortega tegelejatele üle Eesti.

“Tänavusele konkursile esitatud projektide rõhuasetused on sarnased eelmise aasta projektidele. Probleemid ja vajadused on suuresti muutumatud – narkoennetus, venekeelsete noorte sotsiaalse isolatsiooni vähendamine ning nende ühiskondliku aktiivsuse suurendamine, riskirühmade toetamine, noorte loomingulise külje arendamine, teatrikunsti propageerimine noorte hulgas,” nimetas Liinat projektides tõstatatud valdkondi.

Laste- ja noorteprojektide konkursi “Paneme tähed särama” võitjatega sõlmitakse toetussummade kasutamise kohta kirjalik leping, milles täpsustatakse toetuse kasutamise tingimused. Toetussummad makstakse välja pärast toetuslepingu sõlmimist.
Hansapanga laste- ja noorteprojektide konkursi “Paneme tähed särama” toetuse pälvivad järgmised projektid:

Kärdla laste seiklusrada
Keila vähekindlustatud perede laste arvutiõpe
Sompa Klubi laste ja noorte muusikateater
Sonda Põhikooli projekt “NetSupport School”
Virumaa laste muistendivõistlus
Vene Noorteteatri projekt “Eesti kirjanike lavakunst noortele” Narva Noortekeskuse projekt “Exit”
Räpina piirkonna laste ja noorte spordikeskus
Invaklubi “Refleks” päevakeskus
Tornimäe põhikooli rula- ja rulluisurada
projekt “Saaremaa noorte vaba aja päev”
Liiklusmäng “siia sinna, läbi linna”
Noorteprogramm “Aken tulevikku”
Omanäolise Kooli Arenduskeskuse “Koolimeedia” jätkuprojekt Projekt “Kõrvemaa värviline sügis”
Tartu Tiigi Seltsimaja noorteteater
Avatud Noortekeskuste tugikeskus Tartus
Tartu Maarja Küla
Antsla Gümnaasiumi kunstinädal “Värvidega pimeduse vastu”

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.