Ida- Virumaal endiselt 15-20 metsatulekahju

Ida-Viru maavalitsuse pressiteade: 05.09.02

Ida-Viru asemaavanem Agu Värimäe pöördus Ida-Viru Politseiprefektuuri, Narva Politseiprefektuuri ja Keskkonnainspektsiooni Ida-Viru Osakonna poole palvega suurendada kontrolli inimeste metsas liikumise keelu täitmise üle.

Kaks kuud kestnud põuaperiood on Ida-Virumaa metsad, sood ja rabad, aga ka põllud ja heinamaad muutnud äärmiselt tuleohtlikeks. Enamus maakonna kohalikke omavalitsusi on võtnud vastu otsuse inimeste liikumise piiramiseks metsades, soodes ja rabades.

Ida- Viru Päästeteenistus ja Jõhvi Üksik- Päästekompanii tegelevad praegu keskmiselt 15- 20 tulekahju kustutamisega päevas. Abijõududena kasutatakse metskondade ja erafirmade töötajaid ning tehnikat. Tulekollete likvideerimisele on suunatud rasketehnikat AS Eesti Põlevkivist, AS Silbetist, AS Maarest ja mujalt.

Täna saabusid täiendavad jõud koos tehnikaga Järva, Viljandi, Lääne Viru, Jõgeva ja Pärnu Päästeteenistusest. Abiks on ka 80 inimest Narva- Jõesuu Piirivalve õppekeskusest ja Kose Üksik- Päästekompaniist. Täna töötab veel ka helikopter.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.