Idapoolsed maakonnad tihendavad suhteid

VÕRUMAA TEATAJA, 17.01.2002
ARVED BREIDAKS

Võru ja Ida-Viru maavanem arutasid teisipäeval Võrumaal Eesti idapiiri valvega seotud küsimusi, eeskätt nn rohelise piiri valvamise probleeme.  Kõne all oli veel kutseharidus- reform ning Luhamaa piiripunkti kavandatav transpordikeskus.

“Vaatasime kordonite arengut, piiri valvamist, arutasime rohelise piiri valvamist,” ütles maavanem Mait Klaassen pärast ringsõitu Ida-Viru kolleegi Rein Aidmaga.

Nii Võru kui Ida-Viru maakond saavad pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga liidu idapoolseimateks provintsideks, mis toob kaasa vastutuse suurenemise, ka piirivalve osas.

Klaasseni sõnul arutati seoses idapiiriga ka transpordiprobleeme, mis Ida-Virumaal on valdavalt samad mis Võrumaal. Erinevalt Võrumaast ei kavanda Ida-Virumaa rajada oma piiriäärset transpordikeskust. Luhamaa keskusest peaks Klaasseni sõnul saama nii veokite peatus- kui ka kauba ümberlaadimiskoht.

Peale selle arutas Klaassen Aidmaga kutsehariduse ümberkorraldamist. Klaasseni sõnul luuakse Narva samasugusel põhimõttel töötavat kutsehariduskeskust, nagu on Väimelas.

Postitatud rubriiki Info. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.