Kohtla-Järvel suur tõukoertenäitus

19. jaanuaril 2002, laupäeval korraldab Kohtla-Järve Piirkondlik Kennelklubi Kohtla-Järve Vahtra koolis rahvusliku tõukoertenäituse, millest võtab osa 277 koera 86 tõust.

“Inimestel, kes tunnevad huvi tõukoerte vastu, on harukordne võimalus näha nii palju tõuge ühe päevaga ja ühes kohas”, ütles Kohtla-Järve kennelklubi juhataja Silvi Kupinskaja.

Korraldajate sõnul on kõige haruldasemad tõud näitusel hispaania vesikoer, belgia lambakoer, glen of imaal terrier, nn “taskukoerad” ja dekoratiivkoerad. Loomulikult on suurearvuliselt esindatud “suured” koerad  saksa dogi, rottweiler, bokser, dobermann, suurshnautser ning erinevad mastiffid. Korraldajate sõnul on näitusel koeri igale “maitsele”.

Näitusel toimuvad võistlused laps ja koer, junior-handler, paaride võistlus ja ühe omaniku kaks koera erinevast tõust. “Laps ja koer” võistlusel hinnatakse kuni 9 aastaste laste koerte esitamisoskust. “Junior-handler” võistlusel esitavad noored osalejad vanuses 10-17 enda ja teiste koeri.Võistluste orienteeruv algusaeg kell 15.30

Näituse kõrgpunkt on kell 16.15 kui toimub rühmavõistlus. Rühmavõistlustel valitakse näituse parimate koerte seast iga grupi võitja ja näituse esiviisik.

Näitusel hindavad koeri Venemaa ja Eesti eksperdid.

Käesolev rahvusvaheline näitus on juba kaheteistkümmnes näitus, mida klubi korraldab. Kohtla-Järve Piirkondlik Kennelklubi korraldab näituseid 1996. aastast.

Ligi kolmandik näituse osalejatest on koeraomanikud Soomest, Venemaalt ja Lätis. Kõige kaugemalt tulevad näitusele koeraomanikud Moskvast ja Shotshist(linn Musta mere ääres).

Näituse peasponsor on Purina ja Nigula Õlu

Pilet lastele 5 EEK ja täiskasvanutele 15 EEK.

Kodulehekülg http://koerad.kolhoos.ee

Postitatud rubriiki Info. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.