Isamaaliit nõuab Ojulandi vabastamist

Isamaaliit nõuab Ojulandi vabastamist
(11:06 08.02.2005)

Uudise pilt

TALLINN, 8. veebruar (EPLO) – Esmaspäeval koosolekut pidanud Isamaaliidu juhatus teeb peaminister Juhan Partsile ettepaneku vabastada välisminister Kristiina Ojuland ametist.

Isamaaliit on seisukohal, et riigisaladuste kadumine välisministeeriumis on oluliselt kahjustanud riigi usaldusväärsust oma elanike ja rahvusvaheliste partnerite silmis. Samuti on see otseseks ohuks julgeolekule, leiab seitsme saadikuga parlamendis esindatud erakond.

Ministri tagasiastumine või ametist vabastamine niisugustel asjaoludel on Euroopa poliitilise kultuuri lahutamatu osa, leiab Isamaaliit.

“Välisministeeriumis pidevate personalivahetuste ning skandaalide tõttu tekkinud õhkkond ei võimalda ministeeriumil efektiivselt tegutseda,” seisab erakonna teates. Isamaaliit juhib valitsusjuhi tähelepanu ohule, et sellise segaduse jätkumine nõrgestab oluliselt Eesti positsioone eelseisvatel rasketel läbirääkimistel Venemaaga.

“Partsil lasub vastutus riigi julgeoleku tagamise eest ja seetõttu teeme talle ettepaneku välisminister Kristiina Ojuland ametist vabastada.”

Eesti Päevaleht Online
Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.