Kännupidu metsaröövli raiesmikul

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) pressiteade: 13.08.02

Eeloleval laupäeval 17. augustil toimub Kolgaküla käimispäeva raames Lahemaal metsarüüstajast mahajäänud 100 ha suurusel ebaseaduslikul raielangil kännupidu.

Ürituse käigus räägitakse teada- tuntud looduse- ja linnameestega sellest, kelle asi on mets. Samas luuakse sõltumatute metsavaatlejate agentuur, kus võib osaleda igaüks.

Ürituse käigus korraldatakse ka korjandus kõige hoolimatuma metsaomaniku hinge ära ostmiseks, kunstnikud teevad ökokunsti ja Jaak Tuksam laulab metsalaule.

Tasuta bussid kännupeole väljuvad 17. Augustil Tallinnast Estonia teatri juurest kell 12.00 ja Tartus Vanemuise teatri juurest kell 11.00. Kohapeal saab suppi. Tagasisõit algab 18.00.

ELFi metsaspetsialisti Rainer Kuuba sõnul on “Metsade rüüstamise juures on kõige kurvem, et see on muutunud täiesti tavaliseks. Vaatamata keskkonnakaitsjate aastatepikkusele tähelepanujuhtimisele ja soovitustele pole vastutavad riigialamad suutnud olukorda parandada”.

Samas on Rainer Kuuba sõnul kosutav teada, et meil on päris palju inimesi, kes soovivad vastu seista praeguse olukorra jätkumisele, kasvõi oma seisukoha selge väljaütlemisega või oma metsa mõistliku majandamisega.

TAUST

Eestimaal viimastel aastal aina ulatuslikumaks muutunud ebaseaduslikele raietele pani tipu sel aastal Lahemaa Rahvuspargis toimunud metsarüüstamine. Vaatamata meedia tähelepanule, kohalike elanike ning looduskaitsjate vastuseisule jätkab sama seltskond ka praegu metsa rüüstamist Eesti vanimas rahvuspargis.

Ebaseaduslike raiete jätkumine on paratamatu, kui 100 hektaril ebaseadusliku raie tegemise eest määras keskkonnainspektsiooni rüüstajale Lahemaal vaid 4800 krooni trahvi.

Eesti metsaseadust on järjekindlalt aina metsavarga sõbralikumaks muudetud, antud juhtum on selle ilmekaks näiteks.

Eesti metsaseaduse järgi ei tekitata küpse metsa ebaseadusliku raiega keskkonnakahju, kuna seaduse koostajate arvates peakski vanad metsad maha raiuma.

Samuti võeti hiljuti kaitsealade töötajatelt järelvalve õigus, mis ei võimalda neil enam metsarüüstajaid kinni pidada.

Lahemaa üritusel võib igaüks oma silma ja südamega kaeda, milleni liberaalne metsaseadus viib ja kas see on õige. Näitame üheskoos meie ees vastutust kandvatele riigialamatele, et see, mis Eesti metsades täna toimub, on meile vastuvõetamatu.

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.