Käru elanikud vaidlesid kohtus kooli pärast

Käru elanikud vaidlesid kohtus kooli pärast

Avanduse vallavolikogu otsus sulgeda rahapuudusel järgmisest õppeaastast Käru algkool sundis nelja kooliskäiva lapse ema vaidlustama vallavolikogu otsuse Jõhvi Halduskohtus.

Eile toimus Lääne-Viru Maakohtus halduskohtu väljasõiduistung, kus kohtunik Raili Randlane kuulas ära mõlema poole selgitused.

Peale pooli esindavate juristide olid kohal Käru koolis õppivate laste vanemad, vallavolikogu otsuse tühistamist nõudvad Ly Niinelaid, Kaja Kikerpuu ja Marite Leemets ning Avanduse vallavolikogu esimees Lembit Lükk ning haridus- ja sotsiaalkomisjoni esimees Raili Sirgmets.

Käru lapsevanemate esindaja tõi argumendiks maakonna üldplaneeringu ja valla arengukava, kus Käru kooli tegevus on ette nähtud kuni 2006. aastani. Lapsevanemate sõnul polnud neil võimalust kooli sulgemise kohta oma arvamust avaldada.

Vallavolikogu haridus- ja sotsiaalkomisjoni esimees Raili Sirgmets põhjendas kohtus volikogu otsust sulgeda seitsme õpilasega Käru kool suure rahapuudusega.

Sirgmetsa sõnul ei sisaldanud valla arengukava majanduslikke arvestusi.

Kooli sulgemise järel hakatakse Käru lapsi bussiga Simunasse ja tagasi vedama. Kuidas bussiliiklus korraldatakse, pole seni arutatud.

“Mina ei taha küll, et minu laps peab bussi oodates paar-kolm tundi alevi vahel aega parajaks tegema,” ütles Kaja Kikerpuu. Ta rääkis, et peab kaaluma lapse saatmist Rakke valla Salla kooli, mis asub Kärule tunduvalt lähemal.

Kohus teeb otsuse 15. maiks. (VT)

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.