Kohtla-Järve loodab Venemaa-sidemetele

Kohtla-Järve arendab sidemeid Venemaaga
Poliitika Peatselt avatakse Peterburis Kohtla-Järve esindus. Koostöö edeneb kahe teisegi Venemaa linna, Novgorodi ja Pihkvaga.

“Soome linnad Turu ja Kotka on juba mitu aastat Peterburiga aktiivselt töötanud, nüüd asume meie ja Tartu omavalitsuste liit koostööd tegema, nii et Eestil on tulevikus Peterburis kaks esindust, Kohtla-Järve ja Tartu oma,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb. “Peterburis oli Ida-Virumaa esindus, Neevalinnas hinnati selle tööd väga kõrgelt, sest see oli nagu ühendav sild. Praegu on Peterburis oma esindus kaubandus-tööstuskojal. Kuid sellel on oma suunad, meie puhul ühinevad omavalitsused, aitamaks ärimeestel kontakte leida ja ettevõtlust arendada, et see aitaks uusi töökohti luua.”

Sellel nädalal käis Kohtla-Järve delegatsioon Novgorodis, kus arutati kahe linna osalemist ühisprojektides.

“Venemaa on huvitatud partnersuhetest projektide koostamisel Euroopa Liitu astuva Eestiga. Juba mullu Stockholmis toimunud narkomaaniaprobleemide konverentsil arutasime Novgorodi aselinnapeaga ühisprojektide koostamise võimalusi,” märgib Korb. “Nüüd käisime linnapea kutsel seal, uurisime, kuidas neil sotsiaalprobleeme lahendatakse, käisime HI-viirusesse nakatunute ravikeskuses ja narkomaania ennetuskeskuses, kohtusime ärimeestega, viibisime kultuuri- ja haridusasutustes. Mulle tundub, et on piisavalt palju kokkupuutepunkte, kus me võime nii projektide kaudu kui ka igapäevatöös koostööd teha.”

Valeri Korbi sõnul võib Peterburi linnavalitsuse esindus hakata esindama ka Novgorodi huve, igal juhul praegu arutatakse seda küsimust.

Lähiajal on plaanis sõlmida tihedamad ärisidemed ka Pihkvaga.

NIINA VOROPAJEVA
Põhjarannik, laupäev, 21.02.2004

Postitatud rubriiki Määratlemata. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.